Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi MAHALLE SAKİNLERİ SORUNLARINA ÇÖZÜM BEKLİYOR

MAHALLE SAKİNLERİ SORUNLARINA ÇÖZÜM BEKLİYOR

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde sorunlarla boğuşan Ayvanat Mahallesi sakinleri bir türlü çözülmeyen sorunlarına çözüm bekliyor.

Giriş Tarihi: 18 Ocak 2015 Pazar 14:22
MAHALLE SAKİNLERİ SORUNLARINA ÇÖZÜM BEKLİYOR
ŞANLIURFA- Siverek ilçesi Ayvanat Mahallesi’nde yeni imara açılan üçüncü küme evlerinde yaşanan sorunlar mahalle sakinlerini canından bezdirdi. İki ay önce kanalizasyon logarlarının patladığını, akan kanalizasyon suyunun çevreyi kirlettiğini, imar planında yollarında kavşak olmasına rağmen bunun kâğıt üzerinde kaldığını, karayolunda kaçak kavşak açıldığını ileri süren mahalle sakinleri duruma tepki gösterdi.

Patlayan kanalizasyon loğarı için iki aydan beri Siverek Belediyesi’ne ve ŞUŞKİ’ye başvurduklarını belirten Mahalle sakinlerinden Hüseyin Birgül, sorunları ile kimsenin ilgilenmediğini ileri sürdü. Yollarında imar planında kavşak olduğunu belirten Birgül, “ Yaşadığımız sorunları yetkililere defalarca ilettik. Sorunlarımız çözülmese daha farklı şekilde sorunlarımızı dillendirmeye devam edeceğiz. Yollarımız yapılmamış, öğrencilerimiz çamur içinde okula gidip geliyor. Yolumuz resmiyette kavşak olduğu halde açılmıyor. Kavşak olmadığından bu yolda ters yönde giden öğrenci servislerimiz var. Ayrıca yerleşim alanımız fazla olduğundan dolayı mahallemizde okul istiyoruz” dedi

Ayvanat Mahallesi Muhtarı Habeş Akgül ise sorunlarını geçen hafta yapılan Kent Konseyi toplantısında Belediye yetkililerine illetliklerine dikkat çekerek, “ Mahallemizde kavşak, kaldırım ve okul çalışmalarının bir an önce yapılmasını yetkililerden bekliyoruz. Üçüncü küme evlerinde 300’den fazla ev var. Çocuklarımız okula gelip- giderken yolda kavşak olmadığından dolayı kazalar meydana geliyor. Bu kazaların bir daha yaşanmaması için yetkililerden sorunlarımıza çözüm bekliyoruz”

Mahalle sakinlerinden Cuma Ağırtaş ise resmiyette yollarında kavşak olduğunu, karayollarından gerekli izinlerin aldığını belirterek, “ Günde 7-8 okul servisi kavşak olmadığından ters yöne girerek öğrencileri taşıyorlar. Burda bir kaza olursa sorumlusu kim olur? Bu bizim kaderimiz değildir. Belediye başkanımız ve yetkiler buna bir el atsınlar” dedi

www.siverekgenclik.com

FOTO GALERİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık