Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi MAHALLELİNİN KANALİZASYON TEPKİSİ

MAHALLELİNİN KANALİZASYON TEPKİSİ

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi’nde, Fırat Mahallesi sakinleri, sokaklarında kanalizasyon bağlantısının olmamasından dert yanarak duruma tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2014 Cuma 17:34
MAHALLELİNİN KANALİZASYON TEPKİSİ

ŞANLIURFA- Siverek İlçesi Fırat Mahallesi 14. Sokakta bulunan 3. Küme evlerindeki kanalizasyon sorunu mahalle sakinlerini mağdur ediyor. Büyükşehir Belediyesinin görevi olmasına rağmen sokaklarındaki kanalizasyon bağlantısının yapılmadığını söyleyen mahalle sakinlerinden Necmettin Kırhan, “ Üç yıldır, kanalizasyon bağlantısının yapılması için belediyeye defalarca belediyeye başvuruda bulunmamıza rağmen bir sonuç alamadık. Çocuklarımız açık olan kanalizasyonda oynayıp gelip yanımızda yemek yiyorlar. Bu sebeple çocuklarımız hasta oluyor. Kanalizasyondan yayılan kötü kokular ve sivrisineklerden dolayı perişan durumdayız. Bir an önce imar izni bulunan evlerimizin kanalizasyon bağlantısının yapılmasını istiyoruz” dedi.

Fırat Mahallesi Muhtarı Ahmet Özbakan ise sorunun çözümü için defalarca belediye, kaymakamlık ve Büyükşehir belediyesine başvurduklarını belirterek sözlü ve yazılı olarak durumu yetkililere ilettiklerini söylediler.

Şanlıurfa Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü (ŞUŞKİ) yetkilileri ise durumdan haberdar olduklarını söyleyerek çözüm noktasında görüş bildirmedi.

www.siverekgenclik.comYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yatırımcılar için BSMV binde 2'ye indirildi

Yatırımcılar için BSMV binde 2'ye indirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık