Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi M.AKİF ERSOY LİSESİNDE KUTLU DOĞUM PROGRAMI

M.AKİF ERSOY LİSESİNDE KUTLU DOĞUM PROGRAMI

Siverek Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından kutlu doğum programı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2015 Perşembe 10:32
M.AKİF ERSOY LİSESİNDE KUTLU DOĞUM PROGRAMI

Siverek Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından kutlu doğum programı düzenlendi. Program Okul Öğretmenlerinden olan Ömer Karahan'ın okuduğu Kur’anı Kerim tilaveti ile başladı. Okul öğrencilerinden Mehmet Budak'ın “Nerdesin” adlı ilahisinin ardından Okul DİKAB Hocası Cuma Beyazkuş günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Beyazkuş konuşmasında, “Bir peygamber gelecekti ve diğer peygamberler gibi belli bir bölgeye değil bütün aleme gönderilecekti. O yüzden onun doğumu da sıradan olmayacaktı. Onun doğduğu gece dünyanın değişik yerlerinde tuhaf olaylar yaşandı. Efendimiz doğduğu gece Kabe'nin etrafındaki tüm putlar yere devrilmişti” dedi.

Beyazkuş konuşmasını Hz.Muhammed'in Ahlaki özelliklerinden örnekler vererek sonlandırdı. Ardından Okul öğrencilerinden olan Yunus Yükkaldıran Mevlid-i Muhammed'dir adli ilahiyi okudu. Mehmet Özgen ve Vedat Çelik'in Kürtçe Mevlid-i Şerif'i okumalarıyla program sona erdi.

Etkinlik hakkında açıklama yapan Okul DİKAB Hocası Cuma Beyazkuş: “Kutlu Doğum etkinliğini yapmamızın amacı öğrencilere Peygamber Efendimiz'in doğumu ve yaşamı hakkında kısada olsa bilgi vermektir. İmam-Hatip öğrencilerinin Peygamber Efendimizi hayatını bilmesi, anlamasıdır” dedi

Haber : Yusuf Eyyüp Sarı

www.siverekgenclik.com

FOTO GALERİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yatırımcılar için BSMV binde 2'ye indirildi

Yatırımcılar için BSMV binde 2'ye indirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık