Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Mehmet Emin Akıl'dan Örnek Davranış

Mehmet Emin Akıl'dan Örnek Davranış

  CHP MİLLETVEKİLİ ADAYINDAN ANLAMLI DAVRANIŞKANSERLİ ÜÇKARDEŞ İÇİN 10 BİN YTL YARDIMDA BULUNDU.Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşayan yaklaşık dört yıldır (Talasemi Majör)Akdeniz anemisi hastalığına yakalanan dört yılıdır ilik nakli bekleyen üç hasta kardeşe sağlık bakanlığının aracılığıyla getirilen yurt dışından getirilen nakil setlerle sağlıklı olan üç kardeşten alınacak iliklerle mayıs ayında Antalya Akdeniz Üniversitesinde ilik nakli yapılacaktı. Parasızlık yüzünden bu güne kadar ilik nakilleri yapılamayan Hakan(4)Serdar(8)Kader(

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2007 Perşembe 18:57
Mehmet Emin Akıl'dan Örnek Davranış
        Üç hasta kardeşe nakil yapılabilmesi için ailenin Akdeniz üniversitesinin onaylayacağı bir evi iki yılığına kiralaması ve iki yıl boyunca Antalya ilinde ikamet etmeleri gerekiyor. Kira bedeli ve 8 kişilik ailenin iki yılık masrafları için yaklaşık 40 bin YTL gerekiyordu.
      Siverek’te seçim çalışmalarının sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Şanlıurfa milletvekili adayı Mehmet Emin Akıl çocuklar için yardım kampanyası başlatan Siverek’i vilayet yapma ve kalkındırma Dernek başkanlığına yaptığı ziyaret sırasında dernek başkanı Koçali Aymaz CHP Milletvekili adayı Akıl’a çocukların durumun anlatıp, çocukların durumunu hakkında geniş bilgi içeren hazırladıkları CD Milletvekili adayı Akıl’a izletti.
   Çocukların hastalığı ve ailenin çaresizliği karşında duygulu anlar yaşayan Akıl’’Ailenin çaresizliğinden haberim yoktu sayın dernek başkanı Aymaz’ın verdiği bilgiler ve izlediğim CD beni duygulandırdı. Çocukların bir an önce sağlıklarına kavuşması için 10 YTL para yardımı ve gerekli manevi desteği sunacağım. Yaptığım yardımın seçim çalışmalarıyla bir alakası yok daha önce bu konuda bana bilgi verilseydi. Erken yardım yapardım. Tüm vatandaşlarımızın bu aileye gereken yardımı yapmaları gerekir’’dedi.
     Milletvekili Adayı Akıl Yardım Çekini kan kanseri üç çocuğu babası İbrahim Dizlek’e teslim etti.
      10 bin TL’lik yardım çekini alan baba Dizlek’’Milletvekili adayı ve yardıma vesile olan dernek yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık