Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa MİCROSOFT GİZLİ SERVİSLERLE Mİ ÇALIŞIYOR?

MİCROSOFT GİZLİ SERVİSLERLE Mİ ÇALIŞIYOR?

Microsoft’un, yeni işletim sistemi Vista’yı geliştirirken, ABD’nin istihbarat örgütü Ulusal Güvenlik Kurumu (NSA) ile birlikte çalıştığı iddia edildi.Almanya’da yayımlanan Berliner Morgenpost gazetesinde

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2007 Cuma 00:52
MİCROSOFT GİZLİ SERVİSLERLE Mİ ÇALIŞIYOR?
yer alan haberde, Microsoft’un Almanya basın sözcüsü Thomas Baumgaertner’in, Vista’nın geliştirilmesinde NSA ile birlikte çalıştıklarını doğruladığı belirtildi.
Baumgaernter, işbirliğinin, yeni işletim sistemi Vista’nın "hacker" saldırılarına karşı korunması amacı taşıdığını, güvenlik kurumlarıyla uzun süreden beri ortak çalışmaları olduğunu kaydetti.

Gizli servislerin bilgisayar kullanıcılarını takip için işletim sistemlerine ekledikleri iddia edilen "arka kapılar" ile ilgili olarak Baumgaernter, Vista’da "arka kapılar" eklemediklerini, amaçlarının programların güvenliğini sağlamak olduğunu söyledi.

Gazetenin haberinde, Microsoft’un ilk kez gizli servislerle çalıştığını itiraf ettiğine dikkat çekildi.

"Amerikan gizli servislerinin gizli servisi" olarak adlandırılan ve resmi makamlar tarafından varlığı 1970’li yıllara kadar inkar edilen NSA, dünya genelinde "Echelon" adı altında teknik istihbarat sistemleri kurarak "global telekomünikasyonu" izliyor. Uzmanlar, NSA’nın dünyada yazılan tüm elektronik postaları kontrol edebilecek teknolojiye sahip olduğunu iddia ediyor.
MİLLİYET
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık