Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi MİLLİ EĞİTİM ESKİ MÜDÜRÜ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

MİLLİ EĞİTİM ESKİ MÜDÜRÜ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde iki öğretmen MEB yönetici atamalarında görevi kötüye kullandıkları suçlamasıyla Siverek İlçe Milli Eğitim Eski Müdürü hakkında suç duyurusunda bulundular.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2014 Salı 16:55
MİLLİ EĞİTİM ESKİ MÜDÜRÜ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

ŞANLIURFA- Siverek ilçesinde Siverek ilçede görev yapan İbrahim Güven ve Ali Hatipoğlu yönetici atamalarında haklarında hiçbir olumsuz belge ve bilginin bulunmadığı yöneticilere sıfır puan verdiği gerekçesi ile Siverek İlçe Milli Eğitim Eski Müdürü Mehmet Yeşiltaş hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Öğretmenlerin Avukatı Hakkı Aslanparçası İlçe cumhuriyet savcılığına sundukları dilekçenin ardından gazetecilere bir açıklama yaptı. Aslanparçası, “14 Mart 2014 tarihinde MEB yönetici atama yönetmeliği yayımlanmıştır. Bu yönetmeliğe göre görev süresinde 4. yılını dolduran müdürlerle ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Eski Müdürü Mehmet Yeşiltaş değerlendirme sonucunda yanlı davranarak İbrahim Güven ve Ali Hatipoğlu hakkında elinde hiçbir olumsuz belge olmadan olumsuz bir değerlendirme yaparak, görevinin gereklerine aykırı hakaret etmiştir. Müvekkillerim hakkında sıfır puan vererek mağduriyetlerine sebep olmuştur. Bölge idare mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı vermiştir. Haksız ve hukuka aykırı hareketlerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Eski Müdürü Mehmet Yeşiltaş hakkında görevini kötüye kullanma suçlamasıyla cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk"

Haber: Abdullah Hakan Lale

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yatırımcılar için BSMV binde 2'ye indirildi

Yatırımcılar için BSMV binde 2'ye indirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık