Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi MUHTARLARDAN DEDAŞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

MUHTARLARDAN DEDAŞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde mahalle muhtarları DEDAŞ’ın keyfi elektrik kesintileri ile halkı mağdur ettiği iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2014 Çarşamba 15:28
MUHTARLARDAN DEDAŞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir araya gelen mahalle muhtarları DEDAŞ’ın keyfi olarak enerji kesintisi yaptığı ve halkı mağdur ettiği iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Konu hakkında bir açıklama yapan Şirinkuyu Muhtarı Şeyhmus Çelik, elektik kesintisinin keyfi olarak uygulandığına dikkat çekerek, “ Her gün kırsal kesimde 8 saat, şehir merkezinde ise gece ve gündüz olmak üzere toplam 6 saat enerji kesintisi uygulanmaktadır. Her gün şehir merkezinde 12.00 ile 13.00, geceleri ise 01.00 ile 05.00 saatleri arasında düzenli olarak enerji kesintisi uygulanmaktadır. Bunun dışında günde onlarca defa enerji kesilmektedir. Enerji kesintilerine sebep olarak bakım ve onarım çalışmaları gösterilermektedir. Bu adla hazırlanan evraklar ise incelendiği zaman anlaşılacaktır. Ayrıca siyasilerin ilçeye ziyaretleri sırasında elektrik kesintilerinin yapılmaması şirketin niyetini ortaya koymaktadır” dedi

Mahalle muhtarları olarak bugün saat 14.00’te DEDAŞ hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduklarına dikkat çeken Çelik, “ Keyfi olarak elektrik kesintisi yapan, sahte bakım ve onarım evrakları düzenleyerek resmi evrakta sahtecilik yapan DEDAŞ hakkında mahalle muhtarları ile birlikte cumhuriyet savcılığına gelerek suç duyurusunda bulunduk. Umarız mağduriyetimiz giderilir”

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık