Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem Nihat Çiftçi Çomaklı köy yoluna ne diyecek?

Nihat Çiftçi Çomaklı köy yoluna ne diyecek?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine tepki gösteren, Siverek Çomaklı Köyü sakinleri, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Siverek’teki ‘Çamurlu yol sorunu’ ile ilgili açıklama yapıyor da, neden bizim çamurlu yolumuz ile ilgili açıklama yapmıyor” dediler.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2018 Salı 20:07
Nihat Çiftçi Çomaklı köy yoluna ne diyecek?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ulusal basında çıkan, Yoğunca Mahallesindeki öğrencilerin çamur içerisinde, eşek sırtında okula gitmesi sorunu ile ilgili bir açıklama yayımlayarak, “Vatandaş arazisinde mağduriyetinin giderilmesi adına yol yapım çalışması başlatılmıştır.” “Büyükşehir yol sorununu çözdü” başlıkları attırmıştı.

Viranşehir Karayoluna 5 km uzaklıkta bulunan Çomaklı (Çabakçur) köyü sakinleri, Büyükşehir Şanlıurfa Belediyesinin yaptığı açıklamaya tepki göstererek, 15 yıldır çamur deryasına dönen yolları ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’den bir açıklama bekliyor.

Köy sakinlerinden Tamer Alhas, siyasi tercihlerinden dolayı 15 yıldır cezalandırıldıklarını belirterek, “Köyümüz devlet sevdalısı bir köy olduğu için cezalandırılıyor. Biz buna inanmak istemesekte artık bizlerde de soru işaretleri oluşuyor. Gerçekten devletimizi sevdiğimiz için mi büyükşehir belediyesi bizi cezalandırıyor? Köyümüz Viranşehir Karayoluna 5 kilometre uzaklıkta olmasına rağmen 15 yıldır tüm başvurularımıza rağmen yolumuz yapılmıyor. Bugüne kadar köy sorunları ile ilgili Şanlıurfa Belediyesine ve Siverek Belediyesine defalarca başvurduk. Bize sabır edin bekleyin yolunuzu yapacağız dediler. Bugüne kadar yolumuz için hiçbir çalışma yapılmadı. Çocuklarımız okula giderken Yoğunca Köyündeki gibi çamur içerisinde kalarak mağdur oluyor. Sesimizi kimse duymuyor” dedi.

 

Mağduriyetlerini basın yoluyla dile getirmelerine rağmen seslerinin duyulmadığından dert yanan köy sakinlerinden Mehmet alan ise “Bize dediler sorununuzu basın yoluyla dile getirin o zaman yol sorununuz çözülür. Yol sorunumuz yerel ve ulusal basında çıkmasına rağmen halen bir gelişme yok. Sorunumuzun çözülmesi için ne yapmamız lazım anlamış değiliz. Gelsinler yollarımızın halini bir görsünler. Artık sabrımız kalmadı.” dedi

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Molla Sabri Yazar 37 yıl görev yaptığı caminin bahçesinde defnedildi

Molla Sabri Yazar 37 yıl görev yaptığı caminin bahçesinde defnedildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık