Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Nissibi Köprüsü yolunda meydana gelen çökme onarılıyor

Nissibi Köprüsü yolunda meydana gelen çökme onarılıyor

Türkiye’nin 3. Büyük köprüsü ve Güneydoğu Bölgesinin en büyük yatırımları arasında gösterilen Nissibi Köprüsü yolunda meydana gelen çökme onarılmaya başlandı.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2019 Pazartesi 17:19
Nissibi Köprüsü yolunda meydana gelen çökme onarılıyor

 

Atatürk Barajı üzerinde kurulan, Adıyaman-Kahta-Siverek ve Diyarbakır'ı birbirine bağlayan Nissibi Köprüsü yolunda aşırı yağışlardan dolayı çökme meydana geldi.

Nissibi Köprüsü’nün 500 metre uzaklığında meydana gelen çökmeden dolayı çöken şeritler ekipler tarafından trafik dubaları ile ulaşıma kapatıldı. Karayolunda ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanıyor.

Yaşanan çökme olayının ardından ekipler tarafından onarım çalışmalarına başlandığı ve karayolunda çalışmaların tamamlanmasının ardından ulaşımın normale döneceği öğrenildi.

Türkiye’nin 3. Büyük köprüsü ve Güneydoğu Bölgesinin en büyük yatırımları arasında gösterilen Nissibi Köprüsü’nün yapımına 2012 yılında başlanmış 2015 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete açılmıştı.

Nissibi Köprüsü, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden sonra Türkiye'nin 3. büyük köprüsü olma özelliğini taşıyor.

www.siverekgenclik.com

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karacadağ pirincinin hasadı başladı

Karacadağ pirincinin hasadı başladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık