Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi OBEZİTE İLE MÜCADELE İÇİN YÜRÜDÜLER

OBEZİTE İLE MÜCADELE İÇİN YÜRÜDÜLER

Siverek'te Belediye Personeli Obeziteye dikkat çekmek için Güzel Kuyu Meydanında toplanarak yürüyüş gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2014 Pazartesi 12:20
OBEZİTE İLE MÜCADELE İÇİN YÜRÜDÜLER

Toplum sağlık merkezi'nin Türkiye Sağlıklı beslenme ve Hareketli hayat programı uygulamaları kapsamında Siverek'te Belediye Personeli Obeziteye dikkat çekmek için Güzel Kuyu Meydanında toplanarak yürüyüş gerçekleştirdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Siverek Belediye Başkan yardımcısı Ali Gelener şunları kaydetti. "2014 yılı "Sağlıklı Yaşam Yılı" ilan edilmesi ile birlikte Toplum sağlığı Merkezi koordinatörlüğünde Belediye çalışanları ile birlikte farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş düzenlemiş bulunmaktayız. Amacımız Obeziteye dikkat çekerek vatandaşlarımızın her gün otuz dakika fiziksel aktivite yapmalarını sağlamak" dedi.

Güzelkuyu meydanında toplanan Belediye Çalışanları açtıkları döviz ve pankartlarla bir müddet yürüdükten sessiz bir şekilde dağıldı.

Obezite Nedir ?

Obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Obezite genel olarak bedenin yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının arzu edilen düzeyin üstüne çıkmasıdır.

Haber Merkezi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık