Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Öğrenciler Peygamber Sevgisi ile Coştu

Öğrenciler Peygamber Sevgisi ile Coştu

Siverek Mehmetçik İlkokulu tarafından düzenlenen kutlu doğum programında öğrenciler peygambere olan özlemlerini dile getirdiler.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2016 Cuma 18:51
Öğrenciler Peygamber Sevgisi ile Coştu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine kutlu doğum etkinlikleri Mehmetçik İlkokulu tarafından düzenlenen kutlu doğum programı ile devam etti. Okulun konferans salonunda düzenlenen kutlu doğum programına Siverek Kaymakamı Vural Karagül, Siverek Müftüsü Burhan Barut, Siverek Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Postacı, Hamdi Hatipoğlu, Eğitim Bir-Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası, Siverek SYDV Müdürü Kasım Bakudan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Program Kur’anı Kerim tilaveti ile başladı. Günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Siverek İlçe Müftüsü Burhan Barut, peygamber efendimizin örnek hayatından tablolar sundu.

Program daha sonra 4-A, 4-K, 4-F, 4-E, 4-H, 3-C, 4-E sınıf öğrencilerinin söyledikleri ilahiler ile devam etti.Ardından ana sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu semazen gösterisine geçildi.

3-A sınıf öğrencilerinden Hayrunnisa Kılıç ve Ömer Şanlı “Sen Yoktun”, şiirini seslendirdi. Programda 3-C sınıf öğretmeni ve program sunucusu Cengiz Orhan tarafından “Aç Kapılarını Kabe” isimli şiir okundu.

Program Hz. Muhammede Mektup yarışmasında dereceye girenlere ödüllerin verilmesinin ardından dilek ve temennilerle sona erdi.

www.siverekgenclik.com

FOTO GALERİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık