Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Öğretmenler umre ödüllü meal sınavı için yarıştı

Öğretmenler umre ödüllü meal sınavı için yarıştı

ŞANLIURFA- Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Eğitim Bir-Sen tarafından öğretmenlere yönelik ödüllü meal sınavı yapıldı.

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2017 Pazar 13:23
Öğretmenler umre ödüllü meal sınavı için yarıştı




Siverek Eğitim Bir-Sen Temsilciliği tarafından öğretmenlere yönelik umre ödüllü Kur’anı kerim meal sınavı yapıldı. İlçenin Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Yusuf Sami Kız imam Hatip Lisesinde yapılan sınava yaklaşık 500 öğretmen başvurdu.

28 Salonda, 30 öğretmenin gönüllü olarak görev aldığı sınav 2 saat sürdü.

Eğitim Bir-Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslanparçası konu ile ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, değerler sendikacılığının bir gereği olarak geçen hafta iki kategoride ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ödüllü meal sınavı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bu hafta da öğretmenlere yönelik umre ödüllü meal sınavı gerçekleştirdiklerini belirten Aslanparçası, “ Bu sınavlarla ilahi mesajı, Allah’ın son mesajını, geniş toplum kesimleri ile buluşturmayı hedefliyoruz. Bu vesile ile Kur’anı Kerimin çokça okunduğunu biliyoruz ama bunu okuyarak, anlayarak hayatımıza tatbik edilmesi gerektiğine de inanıyoruz. Bu vesile ile bunda bir farkındalık ve kamuoyu oluşturmak adına bu yarışmamızın bir katkı sunabileceğini düşünüyoruz” dedi.

Sınava katılan öğretmenlerden Bilal Şanlı sınavı düzenleyen Eğitim Bir-Sen ailesine teşekkür ederek, “Gerek öğrenci ve öğretmenler için yapılan sınavın faydalı olduğuna inanıyorum. Bilgilerimizin tazelenmesi açısından, Kur’an ile olan irtibatımızı koparmama açısından bu gibi sınavların yaygınlaştırılması gerektiğine inanıyorum” dedi

www.siverekgenclik.com

FOTO GALERİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık