Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Yaşam Ömrünü İslami hizmetlere adayan genç hayatını kaybetti

Ömrünü İslami hizmetlere adayan genç hayatını kaybetti

Umut Kervanı Vakfı Başkan Yardımcı Cemal Çınar’ın yeğeni Hışman Çınar böbrek yetmezliği nedeniyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2018 Cuma 13:35
Ömrünü İslami hizmetlere adayan genç hayatını kaybetti

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde genç yaşında yaptığı İslami çalışmalarla tanınan Hışman Çınar (18) böbrek yetmezliği nedeniyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Umut Kervanı Vakfı Başkan Yardımcısı Cemal Çınar’ın yeğeni, İslami davadan dolayı uzun yıllar cezaevinde yatan Haşim Çınar’ın oğlu olan Hışman Çınar uzun zamandır böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi görüyordu.

Baba Haşim Çınar, 28 Şubat karanlık sürecinin ardından camide çocuklara Kur’an dersi verdiği suçlamasıyla! tutuklanmış, uzun yıllar cezaevinde yatmıştı. Babasının cezaevinde olduğu yıllarda, böbrek yetmezliği başlayan Çınar, ailesinin kısıtlı imkânları ile tedavi ediliyordu.

Yurt dışında böbrek nakli olduktan sonra Diyarbakır Dicle Üniversitesi Fakültesinde tedavisine devam eden Çınar, dün sabah taburca olduktan sonra Siverek’teki evine döndü. Dün gece aniden fenalaşan Çınar, yakınları tarafından yeniden Dicle Üniversitesi Fakültesine kaldırıldı. Çınar burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Çınar’ın cenazesi yakınları tarafından dün gece geç vakitlerde Siverek’e getirildi. Cenaze namazı, Şeyh Abdulkadir Geylani Camisinde kılınan Çınar, dava arkadaşlarının gözyaşları arasında Göksügüzel mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.

Ölümü ile sevenleri hüzne boğan Çınar, yıllardır böbrek yetmezliği ile mücadele vermesine rağmen İslami çalışmalardan bir an olsun geri kalmayarak, mücadelenin her safhasında en önde yürüyordu.

 

www.siverekgenclik.com

 

YORUMLAR
  • yorum2018-12-07 16:37:19Remzi

    Allah rahmet etsin bu genç yaşında yaptığı çalışmalar hürmetine ve çektiği hastalık günahlarına (inşallah günahsızdır)kefalet olsun mekanı cennet olsun inşallah

  • yorum2018-12-07 15:04:55İbrahim

    Allah rahmeti ile muamele etsin inşallah

  • yorum2018-12-07 14:18:49Mehmet

    Rabbim merhametiyle muamele etsin inşallah.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık