Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa ON YILDIR GEÇİMLERİNİ ŞEHRİYE YAPARAK SAĞLIYORLAR

ON YILDIR GEÇİMLERİNİ ŞEHRİYE YAPARAK SAĞLIYORLAR

Haber Lütfü YalgıGüneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan vatandaşların yemeklerde ve çorba yapımında kullandığı şehriye bazı ailelerin geçim kaynağı oldu.

Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2011 Perşembe 16:06
ON YILDIR GEÇİMLERİNİ ŞEHRİYE YAPARAK SAĞLIYORLAR
Daha önce her aile özellikle kış aylarında kullanmak amacıyla kışlık zahire olarak hazırladığı şehriye Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde son yıllarda çoğalan apartman yaşamının çoğalmasıyla birlikte birçok aile şehriye yapacak yer bulamadığından dışardan şehriye almak zorunda kalınca şehriye yapımı geçim kaynağı oldu.   
İlçenin Bağlar mahallesinde yaşayan Ayaz ailesi on yıldır sokakta ve evlerinin çatısından şehriye yaparak geçimini sağlıyorlar. Şehriye yapımına başladıktan sonra 6 kişiye iş imkânı sağladıklarını belirten İzzet Ayaz(35) Yaptığı açıklamada şunları dedi: "Daha önce şehriye kesme makinesiyle mahalle mahalle dolaşıp şehriye kesimi yapıyorduk. Vatandaşların şehriyeye evlerinde hazırlamadıklarını görünce bizde evimizde şehriye yapıp vatandaşlara satmaya başladık.Ev şehriyesi isteyen vatandaşların siparişleri doğrultusunda şehriye yapıp şehir dışına da gönderiyoruz" dedi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık