Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Özel Eğitim Kurumları Genel Başkanı Metin Taş Siverek'te

Özel Eğitim Kurumları Genel Başkanı Metin Taş Siverek'te

Haberikra.com Sitesinin Özel Haberi Özel Eğitim Kurumları Derneği Başkanı M.Metin Taş Siverek'te İlkha haber ajansı muhabirine yaptığı açıklamada,"Özel Eğitim Kurumları Mağdur Ediliyor" dedi.  

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2009 Çarşamba 18:07
Özel Eğitim Kurumları Genel Başkanı Metin Taş Siverek'te
ŞANLIURFA- Özel Eğitim Kurumları Derneği Başkanı M. Metin Taş yarın Ş.urfa'da düzenlenecek Özel Eğitim Kurumları toplantısı öncesinde Siverek'i ziyaret etti.
Siverek'te Şefkat Özel Eğitim Kurumu tarafından düzenlenen El Sanatları Sergisine katılan Taş, Özel Eğitim Kurumlarının sorunları ile ilgili yaptığı açıklamada, “ 5378 sayılı yasa ile birlikte 1 yıl içerisinde yönetmeliklerin çıkması istenirken şu ana kadar hiçbir yönetmelik çıkmadı.
Eski yönetmeliklerde de kurumların ne yapacağını net olmadığından kurumlar yayınlanan genelgelere göre hareket ediyorlar.Bu sebepten bazı kurumlara bakanlık müfettişleri tarafından yüklü miktarda cezalar verilip, kurumlar mağdur edilmiştir” dedi.

Üniversitelerin her yıl 328 tane özel eğitim öğretmeni mezunu verdiğini söyleyen TAŞ, “ sadece devlet kurumlarının her yıl 5900 tane özel eğitim öğretmenine ihtiyacı var. Bunlara birde sayıları 1000'leri bulan özel eğitim kurumları da eklendiğinde, verilen mezun sayısı devede kulak kalıyor.” Dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık