Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi POŞUDAN DOLAYI CEZAEVİ ZİYARETİNE ALMADILAR

POŞUDAN DOLAYI CEZAEVİ ZİYARETİNE ALMADILAR

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde başındaki poşudan dolayı cezaevi ziyaretine alınmadığını ileri süren cami imamı yaşananların hukuksuzluk olduğunu belirterek tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2015 Pazartesi 12:26
POŞUDAN DOLAYI CEZAEVİ ZİYARETİNE ALMADILAR
Siverek’te Abuzer Ağırağaç isimli cami imamı, Siverek T Tipi Açık Cezaevinde tutuklu bulunan kardeşi Veli Ağırağaç’ı ziyaret etmek istediğini ama başındaki poşudan dolayı ziyaretine izin verilmediğini iddia ederek cezaevi idaresine tepki gösterdi.

Cezaevi idaresinin başındaki poşuyu çıkarsa bile 3 ay boyunca kardeşini ziyaret etmesini yasaklandığını belirten Ağırağaç, “İki ay önce kardeşim Hilvan Cezaevi’nden Siverek Cezaevine nakledildi. Ben de kardeşimi ziyarete geldim ve görüşmeme izin verdiler. İki hafta önce ziyarete geldiğim zaman ise başımdaki poşudan dolayı ziyarete alınmama izin vermediler. Ben de cami imamı olduğumu, başımdaki poşuyu çıkarmayacağımı, günlük hayatta da bu şekilde gezdiğimi, istedikleri şekilde beni arama yapabileceklerini söyledim. Ne kadar ısrar ettim ise de ziyaretime izin vermediler. Ben de geçen hafta ziyarete gelmedim. Bu hafta ise geldiğim zaman bana 3 ay boyunca ceza verdiklerini, başımdaki poşuyu çıkarsam bile cezaevine alınmayacağımı söylediler. Annem ile iki kardeşimi ziyarete aldılar, beni ise ziyarete almadılar.” şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili konuşan Siverek İkra-Der Başkanı Mühiddin Akay ise cami imamının iddialarının vahim olduğunu, cezaevi idaresinin neye dayanarak böyle bir uygulamaya gittiğine anlam veremediğini belirterek, “Yeni açılan cezaevinde, bir cami imamının mağduriyet yaşaması düşündürücüdür. Eğer keyfi bir uygulama söz konusu ise kanuni olarak konunun takipçisi olacağız.” dedi.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık