Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa PROFESYONEL TİYATROCULARI ARATMADILAR

PROFESYONEL TİYATROCULARI ARATMADILAR

MEHMET SEZGİN/ SİVEREK Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Mustafa kemal lisesi öğrencilerinin sahnelediği tiyatro oyununda  profesyonel tiyatrocuları aratmadı.Endüstri meslek lisesi salonunda oynan oyun iki perde

Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2007 Pazartesi 14:25
PROFESYONEL TİYATROCULARI ARATMADILAR
sahnelendi. Mustafa kemal lisesi 3. sınıf öğrencilerinin sahnelediği komşu ‘’köyün delisi’’  adlı tiyatro oyununa büyük ilgi gösterildi. Yaklaşık 300 kişinin izlediği tiyatro oyununda insanların batıl inançlara nasıl inandığı anlatılırken  bir delinin kulaktan kulağa dolaşan gerçek dışı hikayeleri ile insanların nasıl inandığı ve köydeki bir delinin konusu işlendi.     2 ay içinde bu tiyatro oyununu hazırladıklarını belirten Mustafa kemal lisesi tarih öğretmeni Suat Seyfioğlu şöyle dedi. ‘’ öğrencilerimizi 2 ay içerisinde hazırladık, amacımız okulların kapanmasına kısa bir süre kalmasına rağmen öğrencilerimize ve velilerimize güzel bir oyun izletmek, bu tiyatro oyunu sayesinde öğrencilerimize ve velilerimize güzel dakikalar yaşattık. ‘’ dedi.
 Endüstri meslek lisesi salonunda düzenlenen tiyatro oyununda dekor ve kıyafetleri öğrencilerin hazırladıkları belirtildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık