Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi RAMAZAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA AYIDIR

RAMAZAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA AYIDIR

Siverek Din-Bir Sen Başkanı Mahmut Bozkuş'un Ramazan ayı mesajı

Giriş Tarihi: 18 Haziran 2015 Perşembe 18:55
RAMAZAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA AYIDIR

İslam toplumun hayatında huzur yardımlaşma ve dayanışmanın yoğun olarak yaşandığı af, mağfiret ve bereket ayı olan, Evveli rahmet ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluştur’ diye müjdelenen Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e tekrar erişmiş olmanın sevincini yaşıyoruz. . Ama ne yazık ki bu sevinci buruk yaşıyoruz. Burukluğumuz İslam coğrafyasında ve Afrika da dökülen kardeş kanı her halu karda bizi derinden yaralamakta ve üzmektedir. peygamberimiz bir hadisinde; ‘’ öyle bir zaman gelecektir ki; öldüren kişi niçin öldürdüğünü, ölen maktul niçin öldürüldüğünü bilmeyecektir. ’’buyurarak bizlere adeta bugünlere işaret etmektedir.

Bu ay içerisinde inen ve asırlardır insanlığa yol gösterici olan kutsal kitabımız kur’an-ı Kerim’de inanlara;’’Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak kuranın indirildiği aydır

Mübarek ramazan ayı müminler için el ele vermek, kaynaşmak, paylaşmak ve bir araya gelmek, nefsin terbiye etmenin yanı sıra, biz ramazanı değil, ramazanın bizim arzu ve isteklere karşı set oluşturmamızdır. Ramazan ayı yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Bu ayda tüm Müslümanların en yakınından başlayarak komşu ve akrabalarını, bil hassa mülteci duruma düşen Suriyeli kardeşlerimizi, yoksul ve garibanlara yardımcı olmaları, onlarla sofralarını paylaşmaları büyük sorumluluk taşımaktadır. Bu ayda dargınlıkları ve küskünlükleri bir tarafa bırakarak herkesle kucaklaşmalı, hoşgörü, hertürlü ırkçılığı bir kenara bırakıp,birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmeliyiz.

Ramazan ayında, diğer yıllarda olduğu gibi İslam coğrafyada yaşanan şer odakların doğrultusunda, mezhepçilik, ırkçılık ve nifak tohumları enjekte ederek yaşanan acıların ve zülümlerin son bulmasını, oluşan manevi atmosferin, önümüzdeki gelecek yıllara ve nesillere yansımasını ve devam etmesini yüce rabbimizden diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Ramazan ayının milletimiz, ülkemiz Siverekli din kardeşlerimiz ve bilhassa İslam alemi ve İnsanlık için hayırlara vesile olmasını,insanlığa huzur ve barış getirmesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.

MAHMUT BOZKUŞ

SİVEREK DİN-BİR-SEN BŞK.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık