Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Siyaset Saadet Partisi seçim bürolarına yönelik saldırıyı kınadı

Saadet Partisi seçim bürolarına yönelik saldırıyı kınadı

Saadet Partisi Şanlıurfa Seçim Koordinasyon Merkezi, Birecik'te seçim bürolarına yönelik yapılan saldırıyı kınayarak sağduyu çağrısı yaptı.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2019 Perşembe 09:44
Saadet Partisi seçim bürolarına yönelik saldırıyı kınadı

 

Saadet Partisi Şanlıurfa Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Av. Kasım Karadaş yayınlamış olduğu basın açıklamasında Birecik’te seçim bürolarına yapılan saldırıyı kınadı.

Yapılan saldırının ardından seçim bürolarının kullanılmaz hale geldiğine değinen Karadaş, " Son günlerde partimize yönelik saldırılara bir yenisi daha eklendi. Birkaç gün önce partimizin Birecik seçim bürosu önünde yapılan silahlı saldırı tazeliğini korurken, önceki akşam Birecik büromuza kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tekrar saldırı gerçekleşti. Bu saldırıda camların kırılması ve partimize ait bayrak, afiş gibi araç gereçlerin yağmalanması sonucu Birecik seçim büromuz kullanılamaz hale geldi." ifadelerini kullandı.

İktidarın kullandığı dilin provakatif eylemlere zemin hazırladığını ileri süren Karadaş, "İktidar partisinin kullanmakta olduğu çatışma dili taraftarlarını kin ve öfkeye, saldırı ve şiddete sevk etmektedir. Gerek cumhurbaşkanımızın gerekse de içişleri bakanımızın muhalefeti topyekûn terörize etmesi ülke genelinde bir gerginlik oluşturmakta, bu gergin ortam ise bazı provakatif eylemleri beraberinde getirmektedir.

"Yapılan bu saldırıları şiddetle kınıyoruz

Siyasi partilere sağduyu çağrısında bulunan Karadaş, "Bizler Saadet Partisi olarak yeryüzünde yaşayan tüm insanların barış, huzur ve güven içerisinde yaşamasını temin etmek amacıyla gece gündüz demeden canla başla çalışmaktayız. Tarihin hiçbir döneminde şartlara teslim olmadığımız gibi bugün de baskılara, tehditlere ve saldırılara boyun eğecek değiliz. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmek adına Türkiye’de mevcut bütün partilerin mensuplarını söylemlerini yumuşatmaya, kendisi gibi düşünmeyenlere karşı saygılı olmaya; başta Birecik olmak üzere tüm halkımızı da itidale, sağduyuya ve aklıselimle hareket etmeye davet ediyoruz. Yapılan bu saldırıları şiddetle kınıyor, kullanılan öfke dilini, çatışma üslubunu milletimizin takdirlerine bırakıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık