Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa'da Covid-19 nedeni ile 43 yerleşim yeri karantinaya alındı

Şanlıurfa'da Covid-19 nedeni ile 43 yerleşim yeri karantinaya alındı

​İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile kent merkezinde bulunan 43 yerleşim yerinde karantina tedbiri uygulanmasına karar verildi.

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2020 Cumartesi 23:59
Şanlıurfa'da Covid-19 nedeni ile 43 yerleşim yeri karantinaya alındı

Şanlıurfa'da da Haziran ayı başlarında uygulanan normalleşme süreci ile birlikte, maske kullanımının azalması ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmemesi nedeniyle Covid-19 vakalarında yaşanan artış devam ediyor.

İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararla karantinaya alınan yerleşim yerlerine yenileri eklenirken, karantina süresi sona eren bazı yerleşim yerlerinde ise karantina uygulaması sonlandırıldı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararında şu ifadeler kullanıldı:

“Yapılan filyasyon çalışmaları sonucunda Covid-19 pozitif tespit edildiğinden Covid-19 pozitif hastanın evden ayrılışından 14 gün sonrasına kadar Akçakale İlçemizde 3, Eyyübiye İlçemizde 3, Haliliye İlçemizde 12, Karaköprü İlçemizde 23, Ceylanpınar ve Suruç İlçelerimizde de birer farklı adreste karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir.”

Aynı kararla karantina tedbiri uygulanan bazı yerlerde ise karantina uygulaması sonlandırıldı. Kararda; “Karantina tedbiri uygulanan, geçen süre zarfında yeni pozitif vaka tespit edilmeyen ya da son vaka tespitinden sonra 14 gün geçmesi ve yeni vaka çıkmaması durumunda 28 Haziran 2020 tarihi itibariyle Eyyübiye İlçemizde 6, Haliliye İlçemizde 8, Suruç İlçemizde 2, Viranşehir İlçemizde 6, Siverek ve Karaköprü İlçelerimizde de birer farklı adreste karantinanın sonlandırılmasına karar verilmiştir." denildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık