Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa ŞANLIURFA'DA ESNAF BU KEZ YOL KAPATTI

ŞANLIURFA'DA ESNAF BU KEZ YOL KAPATTI

Ali LEYLAK/ŞANLIURFAŞANLIURFA’da kent dışına taşınmadıkları için işyerleri mühürlenen ve 6 gün önce açlık grevine başlayan Küçük Sanayi Sitesi esnafı, bu kez traktör ve biçerdöverlerle eylem yaptı. Esnaf, 20

Giriş Tarihi: 5 Mart 2008 Çarşamba 19:40
ŞANLIURFA'DA ESNAF BU KEZ YOL KAPATTI
traktörle yol kapatırken, 2 kişi de kendisini biçerdövere halatla bağladı. Şehir dışına taşınmayı kabul eden esnaf ise, direniş gösterenlere hak tanınmamasını isteyerek, aksi halde kendilerinin eylem yapacaklarını belirtti.

İşyerleri mühürlendiği için çalışamayan Küçük Sanayi Sitesi esnafı yaklaşık 100 kişi, Cumhuriyet Caddesi’nde kurdukları çadırda başlattıkları açlık grevinde rahatsızlanan arkadaşları Bakır Karakaş'ın hastaneye kaldırılmasının ardından öfkelenerek, belediyeye yürümek istedi. Bir biçerdöver ve 20 traktörle Cumhuriyet Caddesi’ne çıkan ve ellerinde Türk bayrağı taşıyan esnaf, yolu trafiğe kapattı. Burada 2 esnaf, kendilerini biçerdöverin önüne halatla bağladı. Diğerleri ise traktör sürerek ve yaya olarak harekete geçti.
Polisin, eylemlerini bitirmeleri gerektiğini söylemesine rağmen yolu trafiğe kapatarak yürümeye devam eden esnaf ‘Başkan istifa’, ‘Satılmış meclis’, ‘Narkoz Ahmet’, ‘Esnaf burada, başkan nerede’ diye slogan attı. Yaklaşık 1 saat süren yürüyüşün ardından Abide kavşağına gelen esnaf, polisin uyarısıyla Küçük Sanayi Sitesi’ne döndü.
TAŞINAN ESNAFTAN DİRENENLERE TEPKİ
Öte yandan Küçük Sanayi Sitesi’nden taşınıp, Evren Sanayi Sitesi’ne geçen yaklaşık 200 esnaf ise bu duruma tepki gösterdi. Direnişçilere hak tanınması halinde kendilerinin de eylem yapacaklarını belirten esnafla, farklı görüşteki bazı kişiler arasında arbede yaşandı. Arbede sırasında bir esnaf, başka bir esnafı yumrukladı. Kavga diğer iş yeri sahiplerinin araya girmesiyle önlendi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık