Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'da görev yapan müftüler Viranşehir'de toplandı

Şanlıurfa'da görev yapan müftüler Viranşehir'de toplandı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine kısa bir süre önce atanan ilçe müftüsü Mahmut Kaya'ya hem "hayırlı olsun" hem de ağustos ayı ilçe müftüleri toplantısını Viranşehir'de gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 2 Eylül 2020 Çarşamba 22:31
Şanlıurfa'da görev yapan müftüler Viranşehir'de toplandı

Toplantıya İl Müftüsü Mehmet Taştan, il Müftülük Şefi Abdüsselam Öncü, ilçe müftüleri ve vekilleri toplantıya katıldı.

Yapılan toplantıda, normalleşme sürecinde camilerin durumu, Covid-19'dan vefat eden vatandaşların yıkanması, vaaz ve irşat hizmetleri, vefa sosyal gruplarında çalışan din görevlileri ve bunlara benzer genel konular görüşüldü.

Toplantının hayırlara vesile olmasını dileyen Kaya, "Toplantımızın hayırlara vesile olmasını ve bizleri tez zamanda malûm virüsten kurtarmasını Cenab-ı Mevla'dan niyaz ederim. İlçemize teşrif edip ayrıca ilçe müftümüze hayırlı olsun ziyaretini gerçekleştiren başta il müftümüz ve ilçe müftülerimize de çok teşekkür ederiz." dedi. ​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine kısa bir süre önce atanan ilçe müftüsü Mahmut Kaya'ya hem "hayırlı olsun" hem de ağustos ayı ilçe müftüleri toplantısını Viranşehir'de gerçekleştirildi.

Sorun ve sıkıntıların da ele alındığı toplantıda, karşılıklı fikir alışverişinde bulunulduktan sonra toplantı sona erdi. (İLKHA) 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Siverek'te apartman boşluğuna düşen kız öğrenci yaralandı

Siverek'te apartman boşluğuna düşen kız öğrenci yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık