Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Şanlıurfa'da karantina kararları devam ediyor

Şanlıurfa'da karantina kararları devam ediyor

​Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında bir kırsal mahalle ile 10 yerleşim yeri karantinaya alınırken, bir kırsal mahalle ile 6 yerleşim yerinde ise karantina uygulamasına son verildi.

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2020 Salı 20:20
Şanlıurfa'da karantina kararları devam ediyor

Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında bir kırsal mahalle ile 10 yerleşim yeri karantinaya alınırken, bir kırsal mahalle ile 6 yerleşim yerinde ise karantina uygulamasına son verildi.

Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararla karantinaya alınan yerleşim yerlerine yenileri eklenirken, karantina süresi dolan bazı yerleşim yerlerinde ise karantina uygulaması sonlandırıldı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu, Eyyübiye İlçesi Apalı kırsal mahallesi ile Eyyübiye, Haliliye, Karaköprü, Hilvan ve Viranşehir ilçelerindeki 10 yerleşim yerinde yapılan filyasyon çalışmaları sonucunda Covid-19 pozitif vakası tespit edildiğinden, Covid-19 testi pozitif çıkan hastanın evden ayrılışından 14 gün sonrasına kadar karantina tedbiri uygulanmasına karar verildiğini duyurdu.

Aynı kararda, karantina tedbiri uygulanan Viranşehir İlçesi Elgün kırsal mahallesi ile Haliliye, Karaköprü, Eyyübiye, Siverek ve Viranşehir ilçelerindeki 6 yerleşim yerinde karantina uygulamasının sonlandırıldığı kaydedildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da son 96 saatte rekor karantina kararı

Şanlıurfa'da son 96 saatte rekor karantina kararı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık