Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa ŞANLIURFA'DA KÖPEK DEHŞETİ: 6 YARALI

ŞANLIURFA'DA KÖPEK DEHŞETİ: 6 YARALI

Ali LEYLAK/ŞANLIURFAŞanlıurfa'da başıboş gezen bir köpek, 5'i çocuk, 6 kişiye saldırdı. Vücutlarının çeşitli yerlerinden ağır yaralanan 6 kişi, hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Olay, Selçuklu Mahallesi'nde bulunan Refahiye Camii

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2008 Salı 12:08
ŞANLIURFA'DA KÖPEK DEHŞETİ: 6 YARALI
önünde meydana geldi. 33 yaşındaki Huriye A., çocukları Mehmet A. (3) ile Halil İbrahim A. (3) ve yakınları olan Halil Y. (11), Ayşe K. (2) ve Ramazan T. (4) ile birlikte babasının evine gitmek için Selçuklu Mahallesi'ndeki evinden ayrıldı. Çocuklarla birlikte yolda yürüyen genç kadın, sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Başıboş ve sahipsiz olduğu öğrenilen köpek, genç kadını ve çocukları çeşitli yerlerinden ısırarak yaraladı. Olayı gören çevre sakinleri, saldırgan köpeği uzaklaştırmaya çalıştı. Başıboş köpek olay yerinden uzaklaşırken, genç kadın ve çocuklar Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanenin acil servisinde kuduz aşısı uygulanan yaralılara pansuman yapıldı. Yaralıların, kuduz ihtimaline karşı müşahede altında tutulduğu belirtildi.
Olayda oğlu yaralanan baba Abdullah A., "Köpeği göremedim ama kuduz olmasaydı bu kadar kişiyi birden ısırmazdı diye tahmin ediyorum. Bize yakın bir köpek barınağı var. Talebimiz o köpek barınağının oradan kaldırılmasıdır. Bu köpekler başıboş bırakıldığı zaman bugün benim çocuğumu, yarın bir başkasının çocuğunu ısırır" dedi. Köpeğin saldırısına maruz kalan çocuklardan Ramazan T.'nin babası Hidayet T. ise yetkililerin başıboş köpeklere bir çözüm bulmasını istediklerini ifade ederek, "Şu anda burada bulunan çocuklar koma halinde. Rica ediyorum bu köpekleri başka bir yere sevk etsinler" diye konuştu.
Köpeğin saldırısına maruz kalan yaralılardan 3 yaşındaki Mehmet A. ile 4 yaşındaki Ramazan T.'nin durumlarının ağır olduğu bildirilirken, Sağlık İl Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü ve Belediye yetkililerinden oluşan ekip olayla ilgili incelemelere başladı.
(MY-OÇ-GS-Y)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık