Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa ŞANLIURFA'DA ÖCALAN EYLEMİ

ŞANLIURFA'DA ÖCALAN EYLEMİ

Ali LEYLAK/ŞANLIURFAŞanlıurfa'da basın açıklaması için toplanan DTP'li 200 kişilik grup, Abdullah Öcalan ve PKK lehine Türkçe ve Kürtçe sloganlar atarak

Giriş Tarihi: 19 Kasım 2007 Pazartesi 17:13
ŞANLIURFA'DA ÖCALAN EYLEMİ
eylem yaptı.

DTP Merkez İlçe Başkanı Muzaffer Demir, Suruç Belediye Başkanı DTP'li Ethem Şahin'in öncülüğündeki yaklaşık 200 kişi, DTP hakkında açılan kapatma davası ile Ramazan ayında fitre topladıkları gerekçesiyle DTP İl Başkanı Mustafa Demir, Halfeti İlçe Başkanı Seyit Ahmet Öcalan ile 2 parti yöneticisinin tutuklanmasını kınamak için Karakoyun İş Merkezi önünde basın açıklaması yaptı.

İş merkezi çevresinde yaklaşık 600 polis önlem alırken, partililer alkış ve zılgıtlar eşliğinde, Kürtçe ‘Edi Bese (Yeter artık)’, ‘Savaşa da hazırız barışa da’, ‘Özgür basın susturulamaz’, ‘Kürt halkı çözümsüz değildir’ yazılı dövizler ve bölücübaşı Öcalan’ın fotoğraflarının bulunduğu çeşitli gazeteleri ellerinde taşıyarak geldi. Basın açıklamasını okuyan DTP Merkez İlçe Başkanı Muzaffer Demir, son günlerde oluşturulan psikolojik hava ile Kürt- Türk çatışmasına yol açılmak istendiğini öne sürdü. Demir, seçimlerin ardından DTP'nin parlamentoya girişinin, uluslararası kamuoyunda Kürt sorunun çözümü konusunda olumlu bir havanın yakalanması olarak algılandığını ancak, AKP iktidarının bunu içine sindiremediğini iddia etti.

‘YAŞASIN PKK, KAHROLSUN TSK' SLOGANI

Basın açıklamasının ardından partililer ‘zafer işareti' yaparak alkış ve zılgıt çekti ve parti binalarına yürümeye başladı. Yaklaşık 100 metre uzaklıktaki parti binasına giden grup, bu sırada Türkçe ve Kürtçe sloganlar attı.
Kürtçe, ‘Edi bese’, ‘Biji serok Apo’, Türkçe de ‘Öcalan’, ‘Gençlik Apo’nun fedaisidir’, ‘İmralı'ya bin selam’, ‘Apo’suz dünyayı başınıza yıkarız’, ‘Yaşasın PKK, kahrolsun TSK’, ‘PKK halktır, halk burada’, ‘Baskılar bizi yıldıramaz’ sloganları atan grup, daha sonra parti binasına girdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık