Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ SİVEREK'TE ANILACAK

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ SİVEREK'TE ANILACAK

Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi de 3 Ocak Cumartesi günü Karacadağ'da "Asımın Nesli Asrın Yürüyüşünde" sloganiyla yürüyüş düzenleyecek.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2015 Cuma 09:41
SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ SİVEREK'TE ANILACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sarıkamış Harekatı’nın 100. Yıl dönümünde bir dizi etkinlik düzenleyecek. Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi de 3 Ocak Cumartesi günü Karacadağ'da "Asımın Nesli Asrın Yürüyüşünde" sloganiyla yürüyüş düzenleyecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Gençlik Merkezi Müdürü Fikret Aslanparçası ,Bakanlığımızın Üçüncusunu bu yıl duzenledigi Sarikamiş Harekatı'nı temsilen genclerimizle Karacadağ'da yürüyüş gerceklestireceklerini söyledi.Yürüyüşün gençlerimizin vatan savunması sırasında çekilen güçlükleri bir nebze de olsa yüreklerinde hissetmelerini sağlayacağını düşündüklerini ifade eden Aslanparçası, Tarihin büyük trajedilerinden biri olmasının yaninda komutanlarinin yanlış stratejilerinden dolayı öleceklerini bile bile büyük bir fedakarlık ve cesaret örneği gösteren ecdadimizin şehadet yürüyüşü olan Sarıkamış harekatında şehit olan vatan evlatlarını rahmet ve minnetle anıyorum dedi.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık