Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SEBZE HALİ YENİLEME ÇALIŞMALARI SONA ERDİ

SEBZE HALİ YENİLEME ÇALIŞMALARI SONA ERDİ

Siverek sebze ve meyve hali yenilendi.

Giriş Tarihi: 31 Temmuz 2014 Perşembe 22:25
SEBZE HALİ YENİLEME ÇALIŞMALARI SONA ERDİ

Siverek sebze ve meyve hali yenilendi

 

Siverek-Şanlıurfa karayolu 3. kilometresinde şehrin girişinde bulunan sebze ve meyve halinde bakım onarım çalışmaları tamamlandı.

Siverek Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü çalışmalar kapsamında zemini tamamen bozulmuş olan hal pazarında 10 gün boyunca yapılan beton dökme çalışmalarının ardından yeni haline kavuştu. Işıklandırma çalışmalarında ise sona gelindiği belirtildi.

Hal pazarı esnaflarından Zülkif Sağır yaptığı açıklamada: “Sebze ve meyve halinin eski hali içler acısı idi. Dışarıdan gelen sebze meyve yüklü araçlarımız çukurlardan dolayı zarar görüyordu. Belediye başkanımız sayın Resul Yılmaz duruma el koydu ve alanı betonla kaplattı. Hal esnafı olarak çok memnunuz kendisine teşekkür ederiz” dedi.

Yeni hal pazarında esnafları ziyaret eden belediye başkanı Resul Yılmaz şunları kaydetti: “Daha önce hal pazarı esnafımızı ziyaret ettiğimizde yaşadıkları sıkıntıları bize aktarmışlardı. En büyük sorunlarından birinin bozuk zemin olduğunu fark ederek çalışma başlattık. Siverek belediyesi olarak sorunu Büyükşehir belediyesine ilettik. Büyükşehir belediyemizle birlikte aldığımız kararla sadece zeminin bozulan alanını değil, sebze halimizin 9800 metrekarelik alanın tamamını betonladık. Kirli su giderleri ve su birinkitisini önlemek için düzenlemeler yaptık. Esnaflarımız bundan sonra daha temiz ve sağlıklı bir ortamda işlerini yürütecekler. Esnafımıza yeni yerin hayırlı ve bol kazançlar getirmesini diliyorum, Burada işyeri işleten esnaflarımızda hal pazarını kendi evi olarak görmesi ve temiz ve sağlıklı bir şekilde sahip çıkmasını istiyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık