Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SEÇİM YASAĞI BU GECE BAŞLIYOR

SEÇİM YASAĞI BU GECE BAŞLIYOR

RTÜK, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) yayın yasaklarının bu gece saat 24.00'den itibaren başlayacağını duyurdu. Buna göre, gece yarısından sonra siyasi reklam verilemeyecek.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2014 Cuma 14:59
SEÇİM YASAĞI BU GECE BAŞLIYOR

Seçim dönemlerinde yapılan yayınlara usul ve yasakların YSK tarafından düzenlendiği belirtilen açıklamada, Yüksek Seçim Kurulunun 21 Aralık 2013 tarihli ve 592 sayılı kararında, "Medya hizmet sağlayıcılarının, seçimin başlangıç tarihi olan 01 Ocak 2014 tarihinden oy verme gününden önceki yirmi dört saate kadar (28 Mart 2014, saat 24.00) olan sürede siyasi reklam yayınlayabilecekleri" hükmünün yer aldığı ifade edildi.

28 Mart 2014 tarihinde (bugün) saat 24.00'den itibaren siyasi reklam verilemeyeceği belirtilen açıklamada, "Kurulun 22 Aralık 2014 tarihli ve 605 sayılı kararının sonuç bölümünün 1/f maddesinde ise, 'Siyasi partiler veya adayların oy verme gününden önceki yirmi dört saate kadar olan sürede radyo ve televizyonlarda birlikte veya ayrı ayrı açık oturum, röportaj, panel gibi programlara katılarak görüşlerini açıklayabileceklerine, siyasi partiler veya adayların açık veya kapalı yer toplantılarının radyo ve televizyonlarda canlı olarak yayınlanabileceği, son yirmi dört saat içinde benzeri program ve toplantıların yayınlanamayacağı' belirtilmiştir. Yüksek Seçim Kurulu kararlarından görüleceği üzere, yayın yasakları 28 Mart 2014 tarihinde (bugün) saat 24.00'den itibaren başlayacak olup, oy verme günü Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanacak saate kadar sürecektir." denildi.

Haber Merkezi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altının gram fiyatı yükselişini sürdürerek 498 lira ile rekor tazeledi

Altının gram fiyatı yükselişini sürdürerek 498 lira ile rekor tazeledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık