Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem SEÇMEN LİSTELERİ ASKIYA ÇIKIYOR

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIYA ÇIKIYOR

7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için seçmen listeleri 14 Mart Cumartesi günü askıya çıkıyor.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2015 Cuma 14:44
SEÇMEN LİSTELERİ ASKIYA ÇIKIYOR

Yüksek Seçim Kurulunun açıkladığı seçim takvimi kapsamında, 7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yurt içi ve yurt dışı seçmen listeleri 14 Mart Cumartesi günü saat 08.00'den itibaren askıya çıkacak.

Tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri de aynı gün güncelleştirilmek üzere ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarılarak ve itirazlar alınmaya başlanacak.

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü internet ortamında www.ysk.gov.tr adresinde ilân edilecek ayrıca, Yüksek Seçim Kurulunun www.ysk.gov.tr internet adresinden bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanmaya başlanabilecek.

Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğünce; elektronik ortamda hazırlanan muhtarlık bölgesi askı listeleri ile Yurt Dışı Seçmen Kütüğü, tutanak karşılığında siyasi partilerin genel merkez yetkililerine (siyasi partilerin ilçe başkanlıklarına gönderilmek üzere) elden teslim edilecek. Ayrıca talep eden siyasi partilere SEÇSİS Siyasi Parti Portalı (SİPPORT) üzerinden erişime açılacak.

Ayrıca siyasi partiler, hangi seçim çevrelerinde hangi usul ve esaslarla aday tespiti yapacaklarını YSK'ya yarın saat 17.00'ye kadar iletmek zorunda. YSK da bunu 15 Mart'ta ilgili seçim kurullarına iletecek.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Gülpınar, İbrahim Toru için taziye mesajı yayımladı

Gülpınar, İbrahim Toru için taziye mesajı yayımladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık