Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SEZGİN TANRIKULU: AK PARTİ MİLLETVEKİLİ TÜM SİVEREKLİLERDEN ÖZÜR DİLEMELİ

SEZGİN TANRIKULU: AK PARTİ MİLLETVEKİLİ TÜM SİVEREKLİLERDEN ÖZÜR DİLEMELİ

Haber Merkezi Sezgin Tanrıkulu: “AK Parti Milletvekili ayrımcı sözleri nedeniyle Siverek ve bölge halkından özür dilemeye davet ediyoruz.”

Giriş Tarihi: 7 Şubat 2012 Salı 13:15
SEZGİN TANRIKULU: AK PARTİ MİLLETVEKİLİ TÜM SİVEREKLİLERDEN ÖZÜR DİLEMELİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanvekili Sezgin Tanrıkulu, AKP Çorum Milletvekili’nin Siverek için dile getirdiği sözlerin başta Siverek olmak üzere bütün bölge halkında yoğun bir tepkiye neden olduğunu belirterek, Milletvekilinin özür dilemesini istedi.
Sezgin Tanrıkulu’nun değerlendirmeleri şöyle: TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonunda Hopa olaylarında tutuklanan ve kötü muamele gören öğrencilerin durumu görüşülürken, AKP Çorum Milletvekilinin “Öğrenciler nereden gelmiş biliyor musunuz? Siverek’ten” sözleri ayrımcı bir zihniyetin yansımasıdır. Bu söz bir önyargı, bu söz bir hakaret, bir nefret ve bu söz bir yargısız infazdır. Siverek halkı ve bölgedeki yurttaşlarımız AKP milletvekilinin ve partisinin özür dilmesini beklemektedirler. Bu olayın takipçisi olacağız. TBMM çatısıaltında ayrımcı söyleminin egemen olmasına kimse izin vermemelidir. Bu barışımız ve kardeşliğimiz için büyük önem taşımaktadır.” diye konuştu
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık