Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Siverek Belediye Meclisi Darbe Girişimini Kınadı

Siverek Belediye Meclisi Darbe Girişimini Kınadı

Siverek Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı öncesinde Belediye Başkanı Resul Yılmaz, yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe girişimini kınadı.

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2016 Salı 17:42
Siverek Belediye Meclisi Darbe Girişimini Kınadı

Siverek Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı öncesinde Belediye Başkanı Resul Yılmaz, yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe girişimini kınadı.

Meclis toplantısı gündemine geçilmeden önce Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi hakkında meclisin aldığı ortak karar ile açıklama yaptı. Yılmaz, “Ülkemiz, coğrafyamız tarihinin en önemli günlerini yaşıyor. Hepimizi derinden etkileyen ve daha şokunu üzerimizden atamadığımız hedefi milli iradeyi, milletimizi, halkımızı, insanlarımızı kısacası bu ülkede kim yaşıyorsa, bu ülkenin paydaşları her kimse bunları hedef alan bir darbe girişimiyle maalesef 15 Temmuz 2016 tarihinde karşı karşıya kaldık. Hamdolsun, başta milletimiz, duyarlı insanlarımız, kendilerine düşen darbe karşısında nasıl davranmaları gerekiyorsa öyle davranan insanlarımıza müteşekkiriz. Tabi bu ülke darbelerden çok çekti. Darbe demek temel hak ve özgürlükleri askıya alan, insan haklarını hiçe sayan ve her şeyden önemlisi insanların iradesine ipotek koyma işlemidir” dedi.

Başkan Yılmaz, Türkiye’nin büyük bir tehlikeyi bertaraf ettiğini belirterek, “Başta meclisimizde grubu bulunan, her bir meclis üyemize göstermiş oldukları bu direnişten dolayı bu haklı ve onurlu duruşlarından dolayı her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. İnşallah ülkemizin sorunları bundan sonra bu birlik ve beraberlik ruhu içerisinde kenetlenmek suretiyle kısacası 15 Temmuz ruhuyla hareket etmek kaydıyla bir bir çözeceğiz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Resul Yılmaz, meclis adına 15 Temmuz darbe girişiminde meydanları boş bırakmayan Siverek halkına teşekkür etti.

Mecliste grubu bulunan parti sözcülerinin de söz almasının ardından gündem maddeleri oylanarak karara bağlandı.

Haber Merkezi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık