Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK BELEDİYESİ DOLANDIRICILARA KARŞI UYARDI

SİVEREK BELEDİYESİ DOLANDIRICILARA KARŞI UYARDI

Siverek Belediyesi kendilerinin mobil uygulaması olmadığını belirterek, belediye adına mobil uygulama üzerinden yapılan yönlendirmelere karşı uyarılarda bulundu.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2015 Perşembe 15:27
SİVEREK BELEDİYESİ DOLANDIRICILARA KARŞI UYARDI

Siverek Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü son günlerde gündeme gelen ve adlarına açılmış bir mobil uygulama olduğu konusunda vatandaşı uyararak, Siverek belediyesinin herhangi bir mobil uygulamasının olmadığını, bu konuda karşılarına çıkacak dolandırıcılığa yönelik uygulamalara itibar etmemelerini istedi.

Konu ile ilgili olarak yazılı basın açıklaması düzenleyen Siverek Belediyesi, açıklamasında, son günlerde bazı vatandaşların belediyeye yaptıkları başvuru sonrası, ilgili birimin konuyu incelemesi üzerine, art niyetli kişiler tarafından dolandırıcılık amacıyla hazırlanmış bir mobil uygulamaya rastlandığı ifade edildi.

Açıklamada devamla, “Siverek Belediyesi’nin ödeme veya online işlemlerde kullanılması amacıyla mobil uygulaması bulunmamaktadır. Halkımızın bu tarz hususlarda mağduriyet yaşamaması için, kimliği doğrulanmamış mobil uygulamaları kullanmamalarını öneriyoruz.” denildi.

Siverek Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili araştırmanın devam ettirildiğinin belirtildiği açıklamada, “Söz konusu mobil uygulamanın yapımcıları ve yayımcıları hakkında Cumhuriyet Savcılığına başvurularak, sorumlular hakkında şikâyette bulunulmuştur.” ifadeleri kullanıldı.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık