Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK BELEDİYESİNDEN ÜST YAPI SEFERBERLİĞİ

SİVEREK BELEDİYESİNDEN ÜST YAPI SEFERBERLİĞİ

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçe belediyesi 2007 yılın haziran ayında başladığı alt yapı yenileme çalışmalarının % 98’lik bölümünü bitirerek

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2008 Salı 14:09
SİVEREK BELEDİYESİNDEN ÜST YAPI SEFERBERLİĞİ
alt yapısı bitirilene cadde ve sokakların üst yapısını yenileme çalışmalarına hız verdi. Belediye başkanı Ali Murat Bucak konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi’’Bilindiği gibi alt yapı sistemimiz tamamen çökmüştü. Özelikle 233 Km içme suyu şebekemizin tamamını yenileme çalışmalarını büyük bir bölümünü bitirdik. İçme suyu şebekesini yenilediğimiz bölgelerin kanalizasyon şebekesini de yenileyerek altyapıyı tamamen Yeniledik. Alt yapı yenileme çalışmalarının ardından üst yapı çalışmalarımıza ağırlık verdik yılsonuna kadar üst yapısı bozuk hiçbir bölge bırakmamaya çalışacağız’’dedi.
       Belediye fen işleri müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre ilçede yılsonuna kadar 50 Km asfalt.400 bin metre kare kilit taşı döşemesi,150 bin metre kare betonlama yapılarak üst yapının büyük bir bölümü bitirilmiş olacak. Belediye fen işleri yağışların başlamadan üst yapı çalışmalarını tamamlamak için büyük bir çaba içinde olduklarının belirtiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık