Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK DEVLET HASTANESİNE 50 YIL ARADAN SONRA PSİKİYATRİ DOKTOR ATANDI

SİVEREK DEVLET HASTANESİNE 50 YIL ARADAN SONRA PSİKİYATRİ DOKTOR ATANDI

MEHMET SEZGİNŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ilke kez 50 yıldan sonra psikiyatri doktoru atandı.Hastane yetkilileri ilçede devlet hastanesinin 1957 yılında kurulduğunun hastanenin kuruluşundan bu güne kadar ilçeye ilk kez bir psikiyatri uzmanının

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2007 Pazartesi 16:59
SİVEREK DEVLET HASTANESİNE 50 YIL ARADAN SONRA PSİKİYATRİ DOKTOR ATANDI
atandığının ve göreve başladığının belirtiler.      Uludağ üniversitesi psikiyatri ana bilim dalında uzman doktor olarak zorunlu hizmet kapsamında ilk görev yerinin Siverek devlet hastanesi olduğunun belirten Uz. Dr: Bahar Gürsoy yaptığı açıklamada’’  Bir haftadan beri poliklinik yapıyorum. Yeni olmama rağmen günde yaklaşık 30 hastaya bakıyorum. İler ki günlerde bu sayının 50’yi aşacağını tahmin ediyorum. Siverek’te çok sayıda psikiyatri hastaları var İlçede daha önce uzman doktor bulunmadığı için vatandaşlar reçete yazmak için bile il dışında ki çevre hastanelere gitmek zorunda kalıyorlardı. Şimdi vatandaşlar gelip rahatlıkla muayenesini olup ilacını yazdıra biliyor. Böylelikle hastalarımız mağdur olmaktan kurtuldular. Bölgede genelde depresyon ve aksiniyet hastalıklarına rastlıyoruz. İlerde hastalarla ilgili geniş çalışmalarımız olacak’’dedi.
      Yarım asırdan sonra ilk kez  ilçede bir psikiyatri uzmanının göreve başlamasının vatandaşlar arasında memnunluk yaratığının belirten hastane baş tabibi Dr:Zülküf Hamidanoğlu ‘’Başta sayın sağlık bakanlığımızın duyarlılığına teşekkür ediyoruz  daha önce psikiyatri hastaları karnelerine bir ilaç yazmak için  uzman doktor  bulunmadığından dolay çevre il hastanelerine gitmek zorunda kalıyorlardı.Mecburi hizmet  sayesinde  çok sayıda uzman doktor hastanemizde göreve başladı.Hastaneyi bölge hastanesi konumuna getirmek için çalışıyoruz’’dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık