Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK DEVLET HASTANESİNE İLK KEZ BEYİN CERRAHİ ATANDI

SİVEREK DEVLET HASTANESİNE İLK KEZ BEYİN CERRAHİ ATANDI

Mehmet SEZGİN / SİVEREK               40 yıldan sonra  Siverek devlet hastanesine beyin cerrahisi atandı.Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine vatandaşlar uzun yıllardan beri beyin cerrahi, göz

Giriş Tarihi: 1 Mart 2008 Cumartesi 10:52
SİVEREK DEVLET HASTANESİNE İLK KEZ BEYİN CERRAHİ ATANDI
hastalıklar. Kulak burun boğaz hastalıkları ve radyoloji uzmanını bekliyordu.         İlçede uzman doktor yerersizliğinden dolayı vatandaşlar tedavilerin çevre il hastanelerinde yapmak zorunda kalıyorlardı.
        Devlet hastanesi Baştabibi Dr Zülküf Hamidanoğlu ilçeye bir ay içinde Göz, Kulak burun, Beyin Cerrahi ve radyoloji uzmanının atandığını uzman hekimlerin ilçe devlet hastanesinde görevlerine başladıklarını belirterek şöyle dedi’’Hastanemizi özel hastaneler konumuna getirmek için Kaymakamımız Kelam Yıldız’ın talimatları ve destekleriyle yeni malzemeler alacağız. Vatandaşlarımız artık tedavi amaçlı çevre il hastanelerine gitmek zorunda kalmayacaklar. Kısa bir sürede alınacak malzemelerle birlikte hastane bölge hastanesi konumuna gelecek. Son gelen uzman hekimlerle birlikte yüz yataklı hastanemizde görev yapan doktor sayısı 32’ye yükseldi yıllar sonra Siverek devlet hastanesine beyin cerrahi uzmanının atanması büyük bir mutluluk oldu.’’dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık