Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK DİYANET-SEN'DEN GAZZE AÇIKLAMASI

SİVEREK DİYANET-SEN'DEN GAZZE AÇIKLAMASI

Diyanet-Sen Siverek Temsilciliği, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ile ilgili basın açıklaması yayımladı.

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2014 Cuma 11:56
SİVEREK DİYANET-SEN'DEN GAZZE AÇIKLAMASI

“Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak, Allah onları (cezalandırmayı), korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.” (İbrahim süresi 42. ayet)

İnsanlığın ortak utancı olan Siyonist İsrail, Mübarek Ramazan ayında tüm insani değerleri bir kez daha ayaklar altına alarak, masum Filistinli kardeşlerimiz üzerine ölüm bombaları yağdırmaya devam etmektedir.

Terör devleti İsrail’in, Müslüman Filistinli kardeşlerimize yönelik haince ve alçakça olan bu saldırıları dün olduğu gibi bugün de tüm dünyanın gözü önünde cereyan etmektedir.

İsrail’in saldırıları karşısında birlikte hareket etmeyi başaramayan ve yaşanan vahşete sessiz kalan İslam ülkelerinin bu tutumu siyonistleri cesaretlendirmiştir. Gazze ateş altındayken, sesiz kalmak zillet ve pasifliktir. Öte yandan Gazze ateş altındayken, uluslararası camianın tepkisiz kalması her yönüyle utanç vericidir.Mahzun ve masum Gazzeli kardeşlerimize vahşice bomba yağdıran İsrail, zulme maruz bırakılan da Müslümanlar olunca, sessiz kalan batı, ikiyüzlü olduğunu bir kez daha belgelemiştir.

Buradan ümmete, halkımıza seslenerek diyoruz ki: İslam ümmetini bağrına zehirli bir hançer gibi saplanan Siyonist israilin, Kudüse ve Müslüman Gazze halkına karşı yaptığı işgal ve saldırılara karşı, birlik halinde hareket edip tepkimizi en etkin bir şekilde ortaya koyalım.

Müslüman kanı akıtan, insanlık onurunu ayaklar altına alan katil İsrail'i ve destekçilerini lanetliyor ve diyoruz ki.. Zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur. Biz tarafız, tarafımız insanlık, her türlü zulmün karşısındayız. Vakit, Mescid-i Aksa ve Gazze için ayağa kalkma, kardeşlerimize sahip çıkma vaktidir.

DİYANET- SEN SİVEREK TEMSİLCİSİ

Eyyüp Etüş

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık