Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Siverek Eğitim Bir-Sen Ek-Ders Mücadelesini Kazandı

Siverek Eğitim Bir-Sen Ek-Ders Mücadelesini Kazandı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Sözleşmeli ve Ücretli öğretmenlerin maaş ve ek ders işlemlerinin özel sigorta şirketlerince yaptırılmasına son verilerek, maaşlarda yapılan kesinti ortadan kaldırıldı.

Giriş Tarihi: 20 Ağustos 2009 Perşembe 15:43
Siverek Eğitim Bir-Sen Ek-Ders Mücadelesini Kazandı
ŞANLIURFA- Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kararıyla, 2008–2009 Eğitim-Öğretim yılında, sözleşmeli ve ücretli öğretmenlerin maaş ve ek ders muhasebe işlemleri özel sigorta şirketlerince yapılması kararlaştırılmıştı. Dolayısıyla öğretmenlerden bordro üzerinde sigorta şirketlerince ücret kesintisi yapılıyordu.
Öğretmenler tarafından gelen şikâyetleri değerlendiren Siverek Eğitim Bir-Sen Temsilciliği, “Sözleşmeli Öğretmenlerin Maaş ve Ekdersini Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün muhasebe personeli yapsın” imza kampanyası ve dilekçe mücadelesi sonuç verdi.

Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Lütfü BALKIR tarafından yapılan açıklamaya göre 2009–2010 Eğitim - Öğretim yılı itibarıyla artık sözleşmeli ve ücretli öğretmenlerin muhasebe işlemleri Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılacağı açıklandı. Dolayısıyla önümüzdeki Eğitim-Öğretim yılı itibariyle sözleşmeli ve ücretli öğretmenlerden artık özel sigortaların muhatabı olmayacak ve haksız yere kesintiye uğramayacak
           
Konu hakkında bir açıklama yapan Siverek Eğitim Bir-Sen Temsilcisi Fikret Aslanparçası, “   Milli Eğitim Müdürlüğümüze bu duyarlı tutumundan dolayı EĞİTİM-BİR-SEN olarak teşekkür eder saygılar sunarız” dedi
Sinan Yarıcı
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık