Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK HAYVAN PAZARINDA KURBAN HAREKETLİLİĞİ

SİVEREK HAYVAN PAZARINDA KURBAN HAREKETLİLİĞİ

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kurban bayramına sayılı günler kala canlı hayvan pazarında hareketlilik yaşanırken satıcılar ise piyasanın durgun olmasından yakınıyor.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2014 Perşembe 11:34
SİVEREK HAYVAN PAZARINDA KURBAN HAREKETLİLİĞİ
ŞANLIURFA- Siverek ilçesi Fırat Mahallesi’nde bulunan haftanın 6 günü açık olan bölgenin en büyük canlı hayvan pazarlarında olan Siverek Hayvan Pazarında kurban bayramı öncesinde yoğunluk yaşanıyor. Hayvan tüccarları ise yaşanan yoğunluğa rağmen satışların geçen seneye oranla durgun olmasından şikâyetçi. Hayvan tüccarları geçen sene piyasada hayvan az olduğundan dolayı satışların yüksek olduğunu bu sene ise hayvanların çok olmasına karşılık satışların az olmasından dert yanıyor.

Küçükbaş hayvanların 400 ile 600, büyükbaş hayvanların ise 2500 ile 9000 arasında değiştiğini belirten hayvan tüccarlarından İbrahim Yeşil fiyatların bayram yaklaştıkça düştüğünü söyledi

Siverek Canlı Hayvan Pazarında, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar ayrı ayrı bölümlerde satılırken kurbanlıkların büyük bölümünün kurban bayramı öncesinde batı illerine gönderildiğini belirten Yeşil, kurban alacak birçok kişinin kurbanlıklarını arife güne aldıklarını söyledi.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık