Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK İKRA-DER’DEN ESNAFA İFTAR YEMEĞİ

SİVEREK İKRA-DER’DEN ESNAFA İFTAR YEMEĞİ

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde faaliyet gösteren Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği vermiş olduğu iftar yemeğinde ilçedeki esnaflar ile bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 11 Temmuz 2014 Cuma 17:45
SİVEREK İKRA-DER’DEN ESNAFA İFTAR YEMEĞİ

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sosyal, kültürel, ilmi ve yardım faaliyetlerde bulunan Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iftar yemeğinde ilçedeki esnaflar ile bir araya geldi.

İftar yemeğinin öncesinde dernek yardım komisyonu tarafından yapılan yardım faaliyetleri sinevizyon gösterisi ile konuklara izletildi.

Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mühiddin Akay, İftar yemeklerinin birlik ve beraberliklerinin pekişmesine vesile olduğunu belirterek, Filistin’de yaşanan gelişmelerden dolayı buruk olduklarını söyledi. Müslümanlar olarak yaşananlara kayıtsız kalamayacaklarını, tepkilerini her platformda dile getireceklerini belirten Akay, bu vesile ile Cumartesi günü, teravih namazının ardından, Şeyh Abdulkadir Geylani Camisinde, Filistinli şehitler için gıyabi cenaze namazı kılacaklarını söyledi.

Müslümanların her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduklarının altını çizen Akay, “Müslümanlar birbirleri ile uğraşacaklarına, İslam dünyasını içten içe kemiren Siyonist ve emperyalist güçlere karşı birlik olmak zorundadır” dedi.

Akay iftar yemeklerine icabet eden herkese teşekkür etti.

www.siverekgenclik.comYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık