Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK İKRA-DER’DEN KOBANİLİ AİLELERE YARDIM

SİVEREK İKRA-DER’DEN KOBANİLİ AİLELERE YARDIM

Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, İşid saldırılarından kaçıp Siverek’e yerleşen Kobanili yardımda bulundu.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2014 Salı 15:46
SİVEREK İKRA-DER’DEN KOBANİLİ AİLELERE YARDIM

ŞANLIURFA- Suriye'nin kuzeyindeki Kobani bölgesinde IŞİD saldırılarından kaçıp Siverek’e sığınan Kobanili ailelere Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği sahip çıktı.

Siverek İkra-Der yardım komisyonu, Şirinkuyu mahallesinde bir eve yerleşen yaklaşık 30 kişilik aileye gıda, giyecek, beyaz eşya ve mutfak malzemesi yardımında bulundu. Konu hakkında bilgi veren Siverek İkra-Der Yardım Komisyonu Başkanı Kutbettin Temur, Kobanili ailelere ilk günden beri yardımda bulunduklarına dikkat çekerek, “Şirinkuyu mahallesine yerleşen yaklaşık 30 kişinin yaşadığı Kobanili aileye gıda, mutfak malzemesi, yatak, yorgan, giysi ve buzdolabı yardımında bulunduk. Gerçekten aileler zor şartlar altında yaşamlarını sürdüyorlar. Bir evde tam 10 aile yaşıyordu. Bugün itibarıyla 6 aile başka evlere yerleştirildi. Bu ailelere yardım ulaştırmak isteyenler 0532 593 98 43 No’lu telefondan bize ulaşabilir” dedi.

www.siverekgenclik.comYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık