Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Siverek İkra Derneği'nden Mekke'nin Fethi Programı

Siverek İkra Derneği'nden Mekke'nin Fethi Programı

Haber: Sinan Yarıcı/ SiverekSiverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Mekke'nin Fethi münasebetiyle dernek binasında bir program düzenlendi.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2010 Pazar 15:36
Siverek İkra Derneği'nden Mekke'nin Fethi Programı

ŞANLIURFA- Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Mekke’nin Fethi’nin yıl dönümü münasebetiyle dernek binasında “Mekke’nin Fethi” programı düzenlendi.
Programa konuşmacı olarak katılan M. Cemal Çınar, konuşmasında Mekke’nin fethedilmesinin tarihsel gelişimini anlatarak, Mekke’nin enbiyaların, nübüvvet meşalelerin tutuşturulduğu nebiler yurdu olduğunu belirtti.
Mekke’nin fethedilmesinin Müslümanlar için bir dönüm noktası olduğuna değinen Çınar, “Mekke’nin fethi gönüllerin fethinden sonra olmuştur, öyle ise gönüllerimiz ne kadar fetih olunmuşsa Mekkelerimiz de o oranda fetih edilecektir.” Dedi.
Konuşmasında Yılbaşı kutlamalarına da değinen Çınar, Müslümanların bu günleri kutlamasının asla kabul edilemeyeceğini vurguladı.
Programda Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma Derneği bünyesinde oluşturulan Siverek İkra Çocuk grubu tarafından Kürtçe, Zazaca ve Türkçe ilahiler okundu. Program yapılan dua ile sona erdi.

(Sinan Yarıcı)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık