Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK İLÇESİNDE İLK KEZ ORTA ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ TAŞIMA KAPSAMINA ALINIYOR.

SİVEREK İLÇESİNDE İLK KEZ ORTA ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ TAŞIMA KAPSAMINA ALINIYOR.

Mehmet Sezgin/SiverekSiverek İlçe kaymakamlığı Sosyal Destek Projesi ( SODES) projeleri çerçevesinde onaylanan (Kardelenleri taşıyoruz projesini) hayata geçiriyor.     

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2009 Cuma 13:46
SİVEREK İLÇESİNDE İLK KEZ ORTA ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ TAŞIMA KAPSAMINA ALINIYOR.
İlçe Kaymakamlığında ilçenin kırsal alanında bulunan orta öğretim imkânı bulamayan kız ve erkek çocuklarının Proje kapsamında taşınarak ilçe merkezinde bulunan orta öğretim okullarına taşınacak. İlçe Milli eğitim müdürlüğü yaptığı tespitlere göre ilçenin kırsal alanında bulunan 140 orta öğretim öğrencisinin eğitimine taşımayla destek verilecek.         2009 SODES projeleri kapsamında onaylanan ve hayata geçirilecek olan proje kapsamında 140 öğrenci bulundukları taşıma merkezlerinden alınarak merkezdeki ortaöğretim kurumlarına taşınacak. Proje ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, ilçemizde ilköğretim ve okul öncesi eğitim çalışmalarının yanında çeşitli sebeplerden dolayı ortaöğretime devam edemeyen kız çocuklarımızın okullaşması için çalışmalar sürdüğünü belirterek  ‘’ İnsana yapılan yatırım en kalıcı ve kutsal yatırımdır. Bu anlamda ilçemizde ilköğretim sonrası okullardan uzaklaşan 140 çocuğumuzu merkeze taşıyıp eğitimlerine destek vereceğiz. Bu anlamda tüm okullarımızdan başarılı ancak ortaöğretime devam edemeyen çocuklarımızın listelerini istedik imkân ölçüsünde bu çocuklarımız için elimizden gelen her türlü katkıyı sağlayacağız ‘’ dedi.
            Erkal ayrıca tüm eğitim gönüllülerinden bölgelerinde bu durumda bulunan çocuklar ile ilgili bilgilerin en kısa zamanda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmesini istedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık