Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK İLÇESİNE BAĞLI SAPAK KÖYÜ İLK KEZ BİR OKULA KAVUŞTU

SİVEREK İLÇESİNE BAĞLI SAPAK KÖYÜ İLK KEZ BİR OKULA KAVUŞTU

MEHMET SEZGİNSİVEREK Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı ilçeye 40 metre uzakta bulunan üç yüz nüfuslu Sapak köylüleri ilk kez okulla kavuştular.Yaklaşık yüz yıl öncesi kurulan köyde bu güne kadar okul olmadığı için köyde özelikle kadınlar

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2006 Cuma 22:03
SİVEREK İLÇESİNE BAĞLI SAPAK KÖYÜ İLK KEZ BİR OKULA KAVUŞTU
 arasında okuryazarlık oranı yok denilecek kadar az. Köy erkeleri Türkçe konuşmayı vatanı görevlerini ifa ederken ve televizyon izlerken öğrenmişler.     İlçe kaymakamlığı tarafından dört ay önce inşaatına başlanılan köy ilköğretim okulu ilçe milli eğitim müdürü Abdulkadir Çelik tarafından hizmete açıldı.
    Eğitim mücadelesinde halkın katılımını ve eğitime destek vermesini isteyen Abdulkadir Çelik’’Siverek’te kaymakamımız Sayın Seddar Yavuz eğitim seferberliği başlatılmıştır. Vatandaşlarımız kendi güçleri oranında bu seferberliğe katkı sunmaları gerekir’’dedi.
     Okulu eğitim ve öğretime açılan Sapak köyü ilköğretim okuluna bir derslik ve bir lojmandan oluşuyor. Köyde 60 öğrenci devam edeceği belirtilirken köyde daha önce yaklaşık 20 öğrencinin taşımalı eğitim kapsamında eğitimlerine devam ettiği belirtildi tek derslik okulun hizmete girmesiyle bu öğrenciler ve köye bağlı üç mezrada ki okul çağında ki toplam 60 öğrenci eğitimlerine yeni okullarında devam edeceği belirildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık