Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREK KAYMAKAMLIĞI 26.500 ÖĞRENCİDEN MEKTUP ALACAK

SİVEREK KAYMAKAMLIĞI 26.500 ÖĞRENCİDEN MEKTUP ALACAK

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçe kaymakamlığı eğitimde yaşanan sorunların çözümü  ve daha kaliteli bir eğitim için ilçede eğitim gören 26.500 öğrenciden "yönetici

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2008 Perşembe 21:50
SİVEREK KAYMAKAMLIĞI 26.500 ÖĞRENCİDEN MEKTUP ALACAK
olsaydınız neler yapardınız ‘’ sorusuna karşılık birer mektup yazmalarını istedi.
    İlk etapta ilçede okuyan öğrencilerden 200 adet mektup geldi. Eğitim’de yaşanan aksaklıkları ve nasıl eğitim görmek istediklerini belirten çocuklar, mektuplarında daha çok okuyamayan ablalarının ve kız kardeşlerinin cahil kalmasından yakınırken boş geçen derslerin boş geçmemesinden yakındı.
   
İlçe kaymakamı Kemal Yıldız konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi. "ilçede eğitim gören öğrencilerimizden ilçede yönetici olsaydınız neler yapardınız sorusunu sorduk. Öğrencilerimiz yönetici olabilselerdi hayal ettikleri şeyleri ve kafalarındaki projelerini bizlere mektup yazarak gönderiyorlar. Gelen mektupları değerlendiriyoruz, çocuklarımızın eğitim konusundaki hassasiyetleri beni mutlu etti. Gelen bir çok mektupta eğitime önem veren çocukların olması ve kız çocuklarının okuması için bana yazmaları sevindirici bir durum. Yaklaşık 26.500 öğrencimizden gelecek olan mektupları değerlendirip onların yapmak isteyip te yapamadıkları projelerinde elimizden geldiğince yapmaya çalışacağız" dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık