Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Yaşam-İnsan Siverek Kültür Bilim Ve Sanat Derneği açıldı

Siverek Kültür Bilim Ve Sanat Derneği açıldı

İstanbul’da yaşayan Siverekliler tarafından Siverek Kültür ve Sanat Derneği açıldı.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2019 Pazartesi 16:32
Siverek Kültür Bilim Ve Sanat Derneği açıldı

Siverek dışında Siverekliler tarafından açılan derneklere bir yenisi daha eklendi. İstanbul’un Kadıköy ilçesinde açılışı yapılan derneğin açılışına Siverek’ten ve çevre illerden Siverekliler katıldı. Açılışta konuşan Dernek Başkanı Halil Yoğunlu, amaçlarının Siverek’in kültürünü ve tarihi tanıtmak ve Siverekli gençlere destek olduğunu söyledi.

Dernek açılışı için mesaj gönderen (Siv-İl-Der) Fahri Başkanı ve Siverek Sivil Toplum Platformu Başkanı Koçali Aymaz, “Ülkemizin İstanbul gibi önemli metropolünde Siverek ve Siverekliler in adını duyurmak, sosyal dayanışma, kaynaşma, kültür, bilim ve sanat konularında önemli katkılar sağlamak amaçları için kurmuş olduğunuz derneğin sizler için olduğu gibi Siverek ve Siverekliler için hayırlı uğurlu olmasını en içten dileklerimle istiyor, arzu ediyor ve bekliyorum.Sayın Üyelerimiz ve sevgili hemşerilerim yaşadığımız kentte birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirdiğimiz sürece her yönü ile güçlenecek, gelişecek ve toplumumuza fayda sağlamayı gerçekleştirmemiz kolaylaşacaktır. Bu nedenle de Derneklerimize sahip çıkarak desteklememizi çok önemsemekteyim.” İfadelerini kullandı.

Aymaz sözlerini şu ifadelerle noktaladı:

“Benim içi Siverek ve Siverekli deyince akan sular durur. 72 yıllık 35 yılını Siverek ve Siverek için adadım. Yeniden dünyaya gelsem daha fazlasını yapacağımdan kuşkum yoktur.Bu duygu ve düşüncelerle Derneğimizin açılışının hayırlı ve uğurlu olmasını, sesimizi ülkemize duyurup kentimizin kültürünü başarılı tanıtması için çalışmalarında üstün başarılar dilerken Sayın Başkanımız ile Yönetim Kurulumuzu takdire şayan girişimlerinden dolayı kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.

www.siverekgenclik.com

 

YORUMLAR
  • yorum2019-12-30 06:55:19Şehmus KARABURÇ

    Siverek Engelliler Kalkınma Dernek Başkanı olarak tüm yünetimim adına sizlere başarılar dileriz.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık