Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK MÜFTÜLÜĞÜ'NÜN KANDİL MESAJI

SİVEREK MÜFTÜLÜĞÜ'NÜN KANDİL MESAJI

Siverek Müftüsü Ahmet Hilmi Yazar üç aylar ve Regaib kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2014 Çarşamba 17:17
SİVEREK MÜFTÜLÜĞÜ'NÜN KANDİL MESAJI

Siverek Müftüsü Ahmet Hilmi Yazar üç aylar ve Regaib kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Yazar mesajında, "Yüce Allah kullarının kısa hayatlarını imanla geçirmeleri ve bu vesile ile ebedi hayatları olan ahiret hayatında kurtuluşa erenlerden olmaları için birçok fırsatlar sunmuştur. Bu fırsatların en önemli zaman dilimine kavuştuk. Üç aylar diye bildiğimiz, manevi coşkunun daha yoğun olarak yaşandığı müstesna zaman dilimlerine girdik. Bu sebeple Yüce Rabbimize binlerce hamd ediyoruz. Bizleri bu zamanlara eriştiren, imana kavuşturan, Ümmet-i Muhammed olmayı bizlere nasip eden Rabbimize şükürler olsun."

Yazar mesajın devamında, "Perşembeyi Cumaya bağlayan geceyi Regaib Kandili olarak ihya edeceğiz. Regaib Gecesi, Rağbetlerimizin sadece Yüce Mevlamıza yönelik olmasını bizlere hatırlatır. Üzülerek müşahede ediyoruz ki Üç Aylara girdiğimiz şu günlerde Mısır, Suriye Myanmar başta olmak üzere İslam Coğrafyasında mü’min kanları akıtılıyor. Diğer taraftan ülkemizde her gün çocuk cinayetleri işlendiğini görüyoruz. İntihar vakaları aşırı derecede fazlalaşmış. Cenabı Haktan bu mübarek aylar vesilesi ile akan kanların durmasını temenni ve niyaz ediyoruz."

Yazar mesajının sonunda, "Yüce Rabbim Recebi ve Şaban’ı hakkımızda mübarek kılsın, bizleri Ramazana kavuştursun. Kendi rızasına uygun işler yapmayı, Habibine layıkıyla ümmet olmayı bizlere nasip etsin. Üç Aylarınız ve Regaib Kandiliniz mübarek olsun"

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık