Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Siverekli iş adamından evi yanan aileye yardım

Siverekli iş adamından evi yanan aileye yardım

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde evleri yandıktan sonra tek odalı evlerinde yaşam mücadelesi veren aileye Siverekli iş adamı tarafından ilaç ve gıda yardımında bulunuldu.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2017 Perşembe 13:45
Siverekli iş adamından evi yanan aileye yardım
Siverek ilçesine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Ertem (Küfri) Mahallesinde evleri yandıktan sonra tek odalı evlerinde yaşayan Gümüştaş ailesine ilk yardım eli uzandı.

Siverekli İş adamı Eczacı Hasan İzol mağdur aileyi kaldıkları evlerinde ziyaret etti. Gözlerindeki sağlık probleminden dolayı okula gidemeyen çocukların tedavi sürecinde destek olacağı sözü veren İzol aileye ilaç ve gıda yardımında bulundu.

Konu hakkında gazetecilere açıklama yapan İzol, “Biz Siverekli olarak hemşerimiz Tahsin Gümüştaş’ın sorunlarını duyduk. Biz her zaman memleketimizin, halkımızın yanındayız. Siverek hiçbir zaman sahipsiz değildir. Her türlü sorununa açığız. Siverek’te feodalizminden dolayı bir sınıflandırma var, bizde öyle bir durum yok, Tahsin abe benim öz akrabamdır, hiç problem değil” dedi.

Siverek halkına çağrıda bulunan İzol, “Siverek halkı, Bu tür mağdur ailelere sahip çıkmamız lazım. Bu tür ailelerin her zaman yanında olmamız lazım” dedi

Baba Tahsin Gümüştaş desteklerinden dolayı iş adamı Hasan İzol’a teşekkür etti.

Hatırlanacağı üzere, 6 ay önce yaşadıkları ev yanan Gümüştaş ailesi, tek odalı evlerinde yaşam mücadelesi veriyordu. İki çocuklarının gözlerindeki problemden dolayı okula gidemediğini belirten aile, çocukların tedavi edilmesi noktasında yardım talebinde bulunmuştu.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık