Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREKLİ KADINLARIN SORUNLARI İL MECLİSİNDE TARTIŞILACAK

SİVEREKLİ KADINLARIN SORUNLARI İL MECLİSİNDE TARTIŞILACAK

Mehmet SEZGİN/SİVEREKSiverekli kadınların sorunları Şanlıurfa İl genel meclisinde tartışılacak.  İlk kez İl genel meclisi bünyesinde Kadın komisyon başkanlığı

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2009 Cuma 18:53
SİVEREKLİ KADINLARIN SORUNLARI İL MECLİSİNDE TARTIŞILACAK
kurulduğunu hatırlatan AK Parti il genel meclisi üyesi Mehmet Yavuzaslan Siverek’te bulunan Çok Amaçlı Toplum Merkezi(ÇATOM) ile Kent Konseyi Kadın sorumlusu Azize Dolaş’la görüştüğünü belirtip şöyle devam etti ’’Siverek ilçesinde beş günden beridir kadın dernekleri ile görüşüyorum, amacım Şanlıurfalı kadınların ve Siverekli kadınların sorunlarının tespit edip bu sorunların çözümü için projeler üreterek kadınların sosyal yaşamda söz sahibi olmalarını sağlayıp açmayı düşündüğümüz meslek kurslarıyla kadınları iş sahibi yapıp aile bütçelerine katkı sunmaların sağlamaktır, bu amaçla Siverekli kadınlarla bire bir görüşüyorum, ayrıca önümüzde ki günlerde İl genel meclisinde Şanlıurfalı kadınların sorunları ve çözüm yolları isimli bir panel düzenlemeyi düşünüyoruz, bu konuda birleşmiş milletler Şanlıurfa temsilciliğiyle görüşüyoruz’’’dedi.
   
Yavuz Aslan il genel meclisine verdiği önergeyle Karacadağda bulunan, şu anda atıl durumda bulunan Karayolları bakım şefliğinin Siverekli ailelerin dinlene bilecekleri bir dinlence merkezi olması için çalışmalar başlattıkların, ayrıca ilçede nüfusu 1500 ile 2000 arasında bulunan köylere kanalizasyon ve alt yapı çalışması için proje hazırladıklarını’’ belirtti. 


NOT: SİTEMİZDE BULUNAN HABER, FOTOĞRAF, YAZI VB. HERTÜRLÜ MATERYAL KAYNAK GÖSTERİLSE DAHİ YAZILI İZİN OLMADAN KULLANILAMAZ. AKSİ DURUMDA HERTÜRLÜ HUKUKİ HAKKIMIZ SAKLI BULUNMAKTADIR.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık