Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREKLİLER, TBMM İNSAN HAKLARI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANINI İSTİFAYA DAVET ETT

SİVEREKLİLER, TBMM İNSAN HAKLARI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANINI İSTİFAYA DAVET ETT

Haber Merkezi Siverek’i Vilayet Yapma ve Kalkındırma Derneği, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu’nda Hopa olayları görüşülürken Sivereklileri zan altında bırakan konuşmasından dolayı komisyon başkanı Murat Yıldırım’ı istifaya davet etti.

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2012 Pazartesi 23:53
SİVEREKLİLER, TBMM İNSAN HAKLARI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANINI İSTİFAYA DAVET ETT

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu’nda Hopa olayları konuşurken, Ankara’da tutuklanan hukuk fakültesi öğrencilerine kötü muamele yapıldığı konusu gündeme geldiğinde Ak Parti Çorum Milletvekili ve Alt Komisyon Başkanı Murat Yıldırım’ın “Öğrenciler Nereden Gelmiş Biliyor musunuz? Siverek’ten” demesi üzerine, Sivereklilere önyargılı davranıldığı iddia eden Siverek’i İl Yapma Derneği, konu hakkında basın açıklaması düzenledi. Yapılan açıklamada, Yıldırımın’ın önyargılarının açığa çıktığı belirtilerek, bu düşüncelere sahip birinin TBMM İnsan Hakları İnceleme Alt Komisyonunda başkanlığının kabul edilemeyeceği belirtildi.

Dernek Başkanı Koçali Aymaz tarafından yayımlanan basın açıklamasının devamında, “Çanakkale’de, Hasankale’de, Sarıkamış’ta, Urfa’nın kurtuluşunda, kurtuluş savaşında bütün cephelerde şehit ve gaziler vermiş bir kentin bütün insanlarını potansiyel suçlu olarak algılanması büyük bir haksızlık ve adaletsizliktir. Bu anlayış tüm ülke geneline yayılmış yüz binlerce Siverekliyi rencide etmiş, hayal kırıklığına uğratmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle adı geçen milletvekilinin TBMM İnsan Hakları Kurulu alt komisyonundan istifa etmesini, istifa etmediği takdirde mensup olduğu iktidar partisi tarafından bu görevden alınmasını özellikle bekliyoruz ve talep ediyoruz.” Denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık