Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa SİVEREKLİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

SİVEREKLİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Siverek'te faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları tarafından Siverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak'a sunulan öneri ile Siverek'te Namlusu Bağlı Silah Anıtı yapılması istendi.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2009 Çarşamba 16:17
SİVEREKLİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ŞANLIURFA- Siverek'i Vilayet Yapma Ve Kalkındırma Derneği öncülüğünde bir araya gelen Sivil Toplum Kuruluşları, bugün saat 14.00'te Siverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak'ı ziyaret ettiler.

Ziyaret sırasında Belediye Başkanı Ali Murat Bucak'a çeşitli öneriler sunan Sivil Toplum Kuruluşları, Belediye Başkanı Ali Murat Bucak'tan tam destek aldı.

Sivil Toplum Kuruşları, Siverek'te son zamanlarda silah kullanılmasından dolayı meydana gelen üzücü olayları protesto etmek amacıyla Siverek'te işlek bir caddeye “Namlusu Bağlı Silah Anıtı” yapılmasını önerdi.

Yapılan öneriyi değerlendireceklerini belirten Bucak, “ En kısa zamanda belirleyeceğimiz bir yere Namlusu Bağlı Silah Anıtını yapacağız “ dedi.

Sivil Toplum Kuruluşları tarafından sunulan diğer öneri de ise Siverek'in tanıtımı noktasında Siverek'in sesini tüm dünyaya duyuracak festival ve şenliklerin yapılması oldu.Bu öneriye de sıcak yaklaşan Bucak, "Türkiye'nin her yerinden insanların Siverek'e gelmesini istiyoruz.Festival konusunda en kısa zamanda çalışmalara başlayacağız" dedi

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bucak, Belediye olarak gelen önerileri dikkate aldıklarını belirterek, yapılan önerilerden dolayı Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine teşekkür etti.

Ziyaret sonunda Sivil Toplum Kuruluşları adına ziyareti değerlendiren Diyanet-Sen Siverek Temsilcisi Kasım Bakudan, ziyarettin kendileri açısından olumlu geçtiğinin altını çizerek, “Belediye Başkanımız Bucak, bizim beklentimizin üstünde bize destek verdi. Yapılan görüşmemiz çok olumlu geçti” dedi.

Haberikra.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık